összefoglalás

Rendszergazda összefoglaló. Rendszergazda szakmai készségek

Videó: Hadarics Kálmán - Linux felhasználói és rendszergazdai szemmel 2024, Lehet

Mindenki szembesül a munkakeresés problémájával. Nem számít, hogy a keresés milyen módon zajlik, újsághirdetésekben, az interneten vagy egyszerűen ismerősök által, de mégis eljön az idő, amikor újból munkát kérnek tőled, ami a leghatékonyabb módja egy új munka megkeresésének. Az összefoglalónak össze kell foglalnia a munka tapasztalataival és ismereteivel kapcsolatos legfontosabb emberi életrajzi tényeket.

Megjegyzés:

Mindegyik rendszergazdát kereső szervezetnek megvan a maga sajátosságai a munka, amely magában foglalja a feladatok elvégzéséhez szükséges bizonyos készségeket. A vállalatok köre változatos, így a munkáltatók előírják a rendszergazda kívánt szakmai készségeit, hogy ezt a pozíciót megtehessék.

A munkáltató gondosan mérlegeli a javasolt álláshelyekre alkalmasabb jelölt újraindítását, ezt követően pedig egy interjút terveznek. A kisvállalatoknál a rendszeradminisztrátoroknak a fő munkán túlmenően gyakran nem közvetlen feladatokkal is foglalkozniuk kell, ezek magukban foglalják a patronok újratöltését, az operációs rendszerek újratelepítését, a különféle eszközök beszerzését és a szolgáltatókkal való együttműködést. Ezért a rendszergazda folytatását ilyen apróságokkal is ki kell tölteni. Szüksége lehet egy hálózati rendszergazda munkájának elvégzésére is, aki kapcsolásokat és útválasztókat kell csatlakoztatnia és karbantartani, valamint a virtuális hálózatokat konfigurálni.

Nap a rendszergazda életében

A rendszergazda minden munkanapon ígér bizonyos eseményeket. Meg kell oldani az összes felmerülő problémát, mert ezt a rendszergazdát vállalják a munkatársak.

Be kell állítania a berendezést, tesztelnie kell a programok új verzióit, elvégeznie kell a folyamat optimalizálásával kapcsolatos ütemezett munkákat. Ezt a rendszergazda önéletrajzában is meg kell említeni. Még vannak olyan funkciók a rendszergazda munkájában, ez a riasztás állapota, amelyben a rendszergazdák folyamatosan tartózkodnak. Bármelyik pillanatban eltörhet valami, és a nap bármely szakában a társaság segítségére kell fordulnia (ezt a pillanatot figyelembe kell venni). Ez a hátrány azonban nem olyan nagy az emberek számára, akik szenvedélyesek a számítógépek iránt. A programozókat számos változó, fejlesztő technológia ösztönzi a munka. Számos rendszergazda számára a számítógépes hobbi a nagy professzionalizmus kezdete lett. Az első számítógépes berendezés önszerelése vagy javítása nem vonhatja maga után a jövőbeli szakemberek érdeklődését. Az informatikai technológiát szerelmes emberek számára a rendszergazdaként való játék hasonló játékhoz, csak játékhoz pénzt lehet kapni. Nagyszerű munka!

Statisztika

Létezik egy programozók közössége, DOU néven, amely megerősíti azt a tényt, hogy a fiatalok leggyakrabban programozókként dolgoznak, hozzávetőleges életkoruk 25 és 27 év között változik, és 600–1800 USD-t keresnek az ilyen pozíciókon végzett munkájukért. Ugyanakkor a fiatal szakemberek már meglehetősen lenyűgöző tapasztalattal rendelkeznek, néhányuknak már körülbelül öt éve van.

Természetesen ahhoz, hogy szilárd vállalatot találjon és ott alkalmazottat kapjon, a programozónak el kell írnia a rendszergazda önéletrajzát. Előfordul, hogy egy személy maga sem hozhat létre önéletrajzot tapasztalatlanság miatt, de ez most egyáltalán nem jelent problémát.

Minta rendszergazda folytatása:

Elérhetőség:

  1. TELJES NÉV.
  2. A tényleges cím (irányítószám).
  3. E-mail cím, skype.
  4. Telefonszám (kód).

Általános információ:

  1. Polgárság.
  2. Padló.
  3. Családi állapot.
  4. Menetrend.
  5. Munkavégzés helye.
  6. Kívánt fizetés.

Tapasztalat:

  1. Vállalat.
  2. Munkaidőszak.
  3. Pozíció megtartva.
  4. Feladatait.

További információ:

  1. Idegen nyelvek ismerete.
  2. Számítógépes ismeretek.
  3. Üzleti utazások lehetősége.
  4. Készségek és képességek.

Hasznos lesz tudni

Amikor önéletrajzát egy rendszergazda munkájára állítja össze, különös figyelmet kell fordítania az erősségekre, a munkahelyi tapasztalatokra kell összpontosítania, de erre később még többet kell fordítania. Mivel néhány perc elegendő az önéletrajz elolvasásához, azonnal fel kell hívnia a munkáltatóra az önéletrajzra vonatkozó információkkal kapcsolatos információkat. Soha ne felejtse el, hogy az önéletrajz a névjegykártya, amely megkülönbözteti Önt az összes álláskeresésben résztvevő jelöltről. A rendszergazda munkája elválaszthatatlanul kapcsolódik az informatika területén történő specializálódáshoz. Az összes számítógépes berendezés beállítása és karbantartása, stabil működése szintén része a rendszergazda feladatainak.

Hol kezdjem?

Amit a rendszergazda önéletrajzában kell írni, példa:

  1. A jövőbeli szakembereknek elõször kitölteni kell magukkal a kapcsolati adatokat. Ebben a szakaszban meg kell adnia személyes adatait: a vezetéknevet, utónevet és a címet teljes egészében meg kell írni, ne felejtse el az indexet. Meg kell adnia a kapcsolattartó telefonszámát az ország, a város vagy a mobilszolgáltató kódjával. Feltétlenül adja meg e-mail címét és skype-jét. Ezekre az adatokra van szükség annak érdekében, hogy a munkáltató a lehető legkényelmesebb módon vegye fel a kapcsolatot veled.
  2. Célszerű kitölteni a családi állapotról és az állampolgárságról szóló oszlopot, mert minél többet ír önmagáról, annál valószínűbb, hogy ők választanak téged.
  3. Adjon meg egy ütemtervet is, amely a legmegfelelőbb lenne az Ön számára.

Oklevelek és bizonyítványok

Az önéletrajz összeállításakor a rendszergazdanak jeleznie kell a kapott oktatást. Alapvetően az önéletrajz egy vagy két oldalból áll, tehát nem írhatja le tanulmányait az iskolától kezdve. Ha már van komoly munkatapasztalata, összpontosítson rá.

Meg kell azonban jelölni azokat a oktatási intézményeket, amelyek fontosak a képesítés, a kar és a szaktudás szempontjából. Nem lesz felesleges feltüntetni a tanulmány során kapott összes díjat. Lehet, hogy bizonyos programozási tudományágakban vannak bizonyos eredményei, erről is írnod ​​kell. Ösztönözni kell a kiegészítő oktatás jelenlétét: részvétel szemináriumokon, képzések tanfolyamokon és képzéseken.

erősségek

A rendszergazda folytatódó képesítése nem kis jelentőséggel bír, de a leendő alkalmazott személyes tulajdonságait gondosan meg kell vizsgálni. A rendszergazda önéletrajzának a következő pontokat kell tartalmaznia a kérelmező személyes tulajdonságairól:

- széles körű ismeretekkel rendelkezik a különféle technológiákról és rendszerekről;

- szereti az önnevelést;

- tudja, hogyan lehet gyorsan megtalálni információkat a probléma megoldásához;

- magas szintű ellenállása a stressznek, kitartásnak és türelemnek;

- felelősséget vállalhat.

Mutassa be, hogy tudja, hogyan kell konfigurálni az operációs rendszereket, megérti a hálózati protokollok és berendezések működési elveit. Dolgozhat e-mail és domain szolgáltatásokkal, és ismer több programozási nyelvet, ami természetesen hatalmas plusz lesz számodra.

A legfontosabb dolog

A munkatapasztalat mindig is volt és lesz a fő link. A munkaadók nagyon gondosan megismerik ezt az önéletrajzban ezt a részt, ezért kell helyesen bemutatni. Az önéletrajz első részének az utolsó munkahelyen végzett munkával kapcsolatos információkat kell tartalmaznia. Meg kell adnia:

- a szervezet neve;

- a szervezet tevékenységének típusa;

- a munka időtartama (oda-vissza);

- tartott pozíció;

- elvégzett feladatok;

- eredmények a jelenlegi helyzetben.

Javasoljuk, hogy biztosítsa azok telefonját, akik ajánlást adhatnak Önnek.