Szakmai útmutató: leírás, felelősségek, előnyök és hátrányok, ahol útmutatót tanítanak

Az útmutatók olyan emberek, akik kirándulásokat tartanak a turisták és a helyi lakosság számára. Jól fizetett, érdekes pontokkal töltött munkájuk mentes monotonitástól és monotonitástól. Az olyan útmutató szakma, amelynek leírását ebben a cikkben ismertetjük Önök figyelmével, csak az ismeri a művészet, a történelem és a földrajz területén.

Munkahelyi felelősség

Az útmutatók fő feladatai a következők:

  • A turisták kísérése és informatív információk biztosítása számukra a látnivalók történetéről.
  • A történeti információk keresése és mélyreható vizsgálata.
  • Program kidolgozása és kirándulási útvonalak kiválasztása.
  • A turisták koordinálása vészhelyzet esetén.
  • Töltse ki a szükséges dokumentációt.
  • A fordító munkája.
  • A túra résztvevőinek tevékenységeinek ellenőrzése a túra befejezéséig.

A szakma képviselői, az útmutató bemutatja a turistákat a biztonsági előírásokról, és rendelkezik az elsősegély nyújtásának képességeivel. A kirándulás résztvevőinek minden olyan kérdésére meg kell válaszolniuk, amely nem érinti a személyes témákat.

A jelentkezőkre vonatkozó követelmények

Azoknak az embereknek, akik úgy döntenek, hogy életüket ezzel a szakmával kapcsolják össze, az ehhez szükséges üzleti készségek teljes sorozatával kell rendelkezniük.

  • Egy vagy több idegen nyelvet kell tudniuk.
  • Felsőfokú humán tudomány és megfelelő akkreditáció
  • Gyorsan találjon közös nyelvet az emberekkel, legyen társaságias
  • Jó tudni a választott kirándulás témáját.
  • A kulturális, a regionális tanulmányok, a néprajz és az egyéb tudományok területéről származó ismeretek birtoklása.

Különleges beszédkövetelmények

A szakma képviselőinek, az útmutatónak képesnek kell lennie arra, hogy helyesen fejezze ki magát és világosan megfogalmazza gondolatait, mert a beszédművészet elsajátítása nélkül lehetetlen, hogy a megfelelő szintű munkát elvégezzék. A különféle kirándulásokat végző emberek beszédének meg kell felelnie bizonyos követelményeknek, amelyek a következők:

  • Jobb. Az útmutatónak meg kell ismernie a kiejtés, kiejtés, a stilistika, a szavak használatának és oktatásának szabályait.
  • Tisztaság. Világosan és világosan ki kell fejeznie gondolatait, és nem azokra a kifejezésekre és szavakra kell fordulnia, amelyek bonyolítják az információt.
  • Az információátadás pontossága. Kirándulás lefolytatásakor ne használjon olyan szavakat, amelyek elveszítették szemantikai értéküket.
  • Kifejezőkészség. Az idegenvezetőnek a turisták fokozott érdeklődésének felkeltése érdekében epitet, allegóriák és metaforák segítségével kell fordulnia.
  • Tisztaság (nem használhat olyan szavakat, amelyek ellentmondanak az irodalmi nyelvnek).

Az idegenvezetőknek figyelmet kell fordítaniuk a bemutatásuk tömörségére is. Az extra szavak és kifejezések használata jelentősen csökkentheti a közönség figyelmét.

Szükséges személyes tulajdonságok

A kirándulási üzlet sok teoretikusa szerint az útmutatónak a következő személyes tulajdonságokkal és tulajdonságokkal kell rendelkeznie.

  • Nagy képzelet és képesség a gondolkodásra. Egy jó szakember képes leírni egy tárgyat, amely nem található a közelben, így a turisták elkezdenek elképzelni a valóságban.
  • Céltudatosság. A terveket követő útmutatók ügyesen képesek a nézőpont felé mutatni véleményüket.
  • Az a képesség, hogy azonnal megkeresse a megfelelő szavakat és megtalálja a kiutat a nem szabványos helyzetekből.
  • A vágy, hogy folyamatosan javítsák szakmai színvonalukat.
  • Jó teljesítmény, fizikai és verbális kitartás.
  • Művésziség és kiváló memória.
  • A humorérzék és mások.

A kirándulás mikroklímájának jellegzetességei gyakran közvetlen kapcsolatban vannak a vezető szakma temperamentumával.

  • A szanguin embereket megkülönbözteti gyors beszéd, hangulati ingadozás, azonnali reakció a turisták cselekedeteire.
  • Melegvizes és kiegyensúlyozatlan kolera - az anyag sietős bemutatása.
  • Lassú flegmatikus - monoton arckifejezések.
  • Fenntartható melankólia - érzelmi állapotban ingadozik.

Azonban az egyik vagy másik temperamentumban rejlő érzelmek, a saját területük szakemberei mindig képesek ellenőrzés alatt tartani.

Szakmai útmutató: hol kell tanulni

Vannak idők, amikor az általános középiskolát vagy speciális kurzust elvégző emberek önállóan kezdnek segítőként dolgozni. Általában azonban olyan kisvárosokban figyelik meg, ahol az adott szakma képviselőjének képesítése nem tulajdonít különös jelentőséget.

Ha profi akarsz lenni és tisztességes jutalmat szeretne kapni a munkáért, akkor át kell mennie a képzés következő szakaszaiban.

  1. Be kell fejeznie a megfelelő egyetemet (akadémiát vagy nemzetközi turizmus intézetét), és magasabb szintű humanitárius képzést kell szereznie. Ezzel párhuzamosan idegen nyelveket kell tanulni.
  2. A diploma megszerzésével speciális továbbképzési kurzusokra járhat, amelyek múzeumokban és egyetemeken működnek.
  3. Az alkalmassági vizsga sikeres átadása és az engedély megszerzése az új útmutató képzésének utolsó fázisa.

A szakma előnyei

A kalauz szakma előnyei, amelyekben sok benne van, a következők:

  • E szakma képviselői önállóan megtervezhetik a kirándulási útvonalakat és módosíthatják a kirándulási programokat. Munkájuk teljesen mentes a rutintól és az unalomtól.
  • Folyamatosan találkoznak és kommunikálnak új emberekkel.
  • Lehetőségük van szabadon utazni és munkájukat elvégezni.
  • Folyamatosan fejlesztik az idegen nyelvek ismereteit.
  • Az idegenvezetők ingyenes ütemtervvel dolgoznak, és megfelelő munkájukat kapják munkájáért.
  • E szakma képviselőinek lehetősége nyílik saját turisztikai vállalkozásuk megnyitására.

Hátrányok a szakma

A kalauz szakmának vannak hátrányai is, amelyeket a következőknek tekintünk:

  1. Hosszú tartózkodás a lábadon.
  2. Szüksége van munkájára minden időjárási körülmények között.
  3. Harapnivalók a "futáson" (a vezetőknek nagyon gyakran kell ebédet idejükkel szervezeti kérdések megoldására fordítani).
  4. Felelősség a turistákért.
  5. A hangkábelek terhelése.
  6. Magas verseny.
  7. Csökkent jövedelmek ősszel és télen.

Az idegenvezetõ szakma presztízse közvetlenül kapcsolódik képviselõinek szakmai színvonalához. Erkölcsi alkotóeleme azonban nem vonatkozik automatikusan minden útmutatóra. A személyiség presztízse, a szakma bármely képviselője meghódítja és folyamatosan megerősíti szakmai tevékenységét. Egy idegenvezető karrierjének legmagasabb pontja a saját utazásszervező iroda vagy más idegenforgalmi vállalkozás megnyitása.