toborzás

Geológus - ki ő? Mit kell tudni a geológus szakmájáról?

Tartalomjegyzék:

Videó: Kaán Károly Konferencia_Dr. Borovics Attila előadása_2017.11.14 2024, Július

Anonim

Mennyit tudsz egy olyan szakmáról, mint geológus? Ki ez a szakember és mit csinál? És ami még ennél is fontosabb: milyen buktatókat várhat olyan ember, aki úgy dönt, hogy elsajátítja ezt a nehéz szakmát? Próbáljuk megtalálni a válaszokat ezekre a kérdésekre.

És mint mindig, az alapokból kell kezdeni, nevezetesen attól, ami a geológus szó alatt rejtőzik. Ki ez a szakember: tudós, kutató vagy vándor, aki a természet rejtett kincseit keresi? Végül is, ha nem ismeri a szakma alapjait, lehetetlen folytatni a további magyarázatokat.

Geológus - ki ő?

A geológia egy tudomány, amely megvizsgálja a föld szerkezetét és mindazt, ami ehhez kapcsolódik. A geológus olyan szakember, aki elsajátította ezt a tudományt és a megszerzett ismereteket a gyakorlatban alkalmazza. Különösen új földterületek tanulmányozása lehet az ásványok jelenléte miatt, topográfiai térképek készítése, geológiai feltárás stb.

Ebben az esetben egyáltalán nem számít, hogy ezeket a munkákat a faluban vagy a határain túl messze végzik-e. A lényeg mindig azonos: a geoszféra feltárásával kapcsolatos minden közvetlen felelősség, amelyet a geológus végez. Úgy gondoljuk, hogy ki ez a tudós, most már világos, menjünk tovább a többiekhez.

Hol kaphat oktatást?

Bármely geológus felsőoktatásban részesülő személy. De ez még nem minden. Megfelelő egyetem kiválasztásakor előre meg kell határozni egy adott irányt. Valójában a geológuson kívül számos kapcsolódó szakma is rendelkezik, amelyeknek vannak előnyei és hátrányai.

Tehát a legegyszerűbb lépés a geológiai kar vagy a geológiai kutatás bejutása. Ezen kívül választhat hasonló területeket is, például földméréssel, bányászattal vagy földméréssel.

Milyen feladatokat látnak el a geológusok?

Sajnos lehetetlen teljes leírást adni azokról a feladatokról, amelyeket a geológus munkája során megolda. Ennek oka az a tény, hogy minden szervezetnek megvan a saját alapszabálya, amely meghatározza a szakember felelősségi körét.

Ennek ellenére számos példát lehet idézni a geológus életéből. Tehát a következőket teheti:

  1. Végezzen talajfelméréseket ásványi anyagok jelenlétére.
  2. Vegyen részt expedíciókon, amelyek célja a geoszféra feltárása a föld különféle sarkain.
  3. Készítsen topográfiai térképeket és helyszíni terveket.
  4. Végezzen ásványi minták laboratóriumi elemzését.
  5. Segítsen a bányák, olajkutak, kőfejtők és így tovább építésében.
  6. Vizsgálja meg az ásványok gazdasági előnyeit egy adott területen.

A szakma jellemzői

Az oklevél megszerzése csak a harc fele, és sokkal nehezebb megtalálni a megfelelő pozíciót. És nem az a baj, hogy kevés üres hely van. Nem, a valóságban minden pontosan ellenkezője, de van egy „de”.

Tekintettel a szakma sajátosságaira, a legtöbb javaslat a „terepen” végzett munkát foglalja magában. Vagyis sokat kell utaznia a távoli széleken, és egy csillagos ég alatt kell élnie. És bár egy ilyen geológuscsoport gyakran utazik ilyen expedíciókra, a civilizáció hiánya mindig jelen lesz. De ha egy ember szereti a természetet és a munkáját, akkor ez a dolgok számára valószínűleg plusz, mint mínusz.

Természetesen geológusként is munkát szerezhet szülővárosában. Például végezzen geológiai felméréseket vagy készítsen topográfiai térképeket. Meg kell azonban érteni, hogy itt nagyobb lesz a verseny, és a fizetés nem olyan nagy, mint a többi kutatóé.

Megtaláljon megfelelő munkát

A munkakeresés megkezdése előtt a geológusnak meg kell értenie egy fontos dolgot: tapasztalat vagy ajánlások nélkül nem juthat el rangos pozícióba. Például a legtöbb olajipari vállalkozás csak azokat a szakembereket veszi fel, akiknek legalább 3 éves terepmunka áll mögöttük.

Ezért először kevésbé jövedelmező helyet kell keresnie, hogy jó nevet szerezzen. Különösen munkát szerezhet kormányhivatalban vagy kutatóintézetben. Ezen felül, ha erőfeszítéseket tesz és keményen dolgozik önmagával, akkor az idő múlásával itt is haladhat. És az a fizetés, amelyet a fő geológus kap, nem különbözik nagyban attól, amit kollégája keres egy távoli Szibéria bányászati ​​vállalkozásában.

Ezért mindenkinek el kell döntenie, melyik utat választja. Valaki közelebb van az otthoni házhoz és a civilizációhoz, de valaki inkább a távoli vándorolást és a dalokat szereti a tűz körül. Végül is a legfontosabb az, hogy élvezzék a munkát, különben pénz nem teheti az embert őszintén szeretni vállalkozását.