karrier menedzsment

Megrendelő: Megrendelő szakmai kötelezettségei

Tartalomjegyzék:

Videó: Grafikai tervezés - Szakmai és fogyasztói elvárások kompromisszumai | Elméleti Háttér #1 2024, Július

Anonim

Számos különféle foglalkozás létezik, amelyeket a társadalomban értékelik. A fiatalok gyakran színészi szakmát választva lépnek be a színház és a mozi világába. Jelentős számú ember dolgozik ezen a területen. Ugyanakkor a színfalak mögött maradnak, és nem kapnak nagy népszerűséget a közönség körében. Például az ötletek. A cikk ennek a szakmanak a jellemzőiről szól.

A komód …

Szakma azok számára, akik valamilyen módon össze akarják kapcsolni életüket a filmiparral vagy a színházzal. De nem mindenkinek sikerül ragyognia a színpadon. Az ügyfelek szerepet játszanak a színfalak mögött. Ez a tény azonban nem csökkenti a szakma fontosságát.

Ez a tevékenység vonzza azokat, akik iránti érdeklődést mutatnak az olyan iskolai tárgyak iránt, mint a világ művészeti kultúrája, a munka és a gazdaság. Végül is fontos, még az önrendelkezés szakaszában is, hogy ne hibázjon a karrier-tanácsadás során, és olyan üzletet válasszon, amely megfelel a személyes tulajdonságoknak és preferenciáknak.

Vevői szakmai feladatok

  • A művész által kiválasztott színpadi jelmezek tárolása, kiválasztása és átvétele.
  • Segítség a művészek és a film- vagy színházi produkciók többi résztvevőjének öltöztetésében.
  • A színpadi jelmezek kisebb javításának végrehajtása hasonló igény esetén a forgatás, színházi produkció, próba vagy más művész előadás során.
  • Jelmez csomagolása rendezvények után.
  • A jelmezek biztonságának biztosítása.
  • Feladat forgatás, színpad vagy repetíció során.

A fenti feladatok teljesítése érdekében a vásárlónak ismeri a rá bízott intézmény szekrényét. Bizonyos készségekkel kell rendelkeznie a színpadi jelmezek javítása, vasalása vagy mosása céljából. Ezen felül szükség lesz a munkafolyamat lefolytatásának képességére.

Mit csinál?

A munka fő helye a jelmezbolt. És a szakember fő feladata a színpadi jelmezek tisztaságának és biztonságának ellenőrzése.

A színpadi kellékeket a műhelyben tárolják, amelyek mindegyik példányán külön címke található, amelyen fel vannak tüntetve az előadások neve, valamint a színészek neve, akiknek a jelmezeket szánták. Az ilyen alapos megközelítésnek köszönhetően el lehet kerülni a félreértéseket, ha nemcsak a főszereplő, hanem az alul tanulmányozó komplex elemek is el vannak foglalva a készlettel.

Az egyes szerepek színpadi kellékeinek tartalmaznia kell egy leltárt, amely felsorolja a benne szereplő összes részletet, beleértve a kiegészítőket és a fehérneműket.

Részvétel a forgatásban és a produkcióban

Ügyfél olyan szakember, aki minden bizonnyal jelen van a művészek előadásain. Lehetnek színházi előadások, forgatások vagy csak próbák.

Az előadás előtt a munkavállalónak ellenőriznie kell az előkészített színpadi jelmezek teljességét, rendbe kell állítania, és el kell vinnie az öltözőbe, ahol a szakemberek felkészülnek a kijáratra. Bizonyos esetekben a szereplőknek segítségre van szükségük a kellékek felhelyezéséhez. Például, ha meg akarja szorítani a fűzőt. A Vevő olyan szakember, aki segítséget nyújt az ilyen helyzetekben.

Mindenféle kelléket szintén a ruházat részének tekintünk. Ezek lehetnek ékszerek, kiegészítők stb. Ezért a jelmez mellett a filmkészítés és a produkciók során igénybe vették a szükséges anyagokat, valamint a sminkeseket is, akik a karakterek megjelenésén dolgoznak.

A forgatáson és a produkción kívüli munka

Mit csinál az öltöző egy előadás végén? Végül is úgy tűnik, hogy felelőssége véget ér, amint a színészek elhagyják a színpadot vagy a szettet. Ez azonban nem ez a helyzet.

Az előadás végeztével a tánc ruhatervezője vagy bárki más tárolja a színpadi ruhákat, megtisztítja és javítja őket. És ha szükséges, elküldi a mosodaba vagy a javító műhelybe. Ha kisebb javításokat kell végeznie, vagy illeszkednie kell az figurához, mindent a komód készít. Ki képes, ha nem ő, akkor gyönyörű megjelenést tud nyújtani a művészek számára? Komplex javítások szükségessége esetén a szakember köteles felvenni a kapcsolatot a varróüzlettel, amelynek kézművei készek vállalni a feladatot.

Ha előbb vagy utóbb a színpadi ruházat elhasználódik és tovább nem használható tovább, a jelmeztervezőnek értesítenie kell a produkciós részleg igazgatóját, akinek a felelőssége a másolatok megrendelése.

Ha a művészek turnéznak, színpadruhára van szükségük a fellépéshez. A szekrénynek csomagolni kell bőröndbe és ruhásszekrényébe, és az utazás során gondosan ellenőriznie kell a poggyász biztonságát. Mindent meg kell adnia a kisebb javításokhoz és a jelmezek rendezéséhez. Ezért kell vasalót, szálakat és tűket hordoznia. Ez lehetővé teszi a jelmeztervező számára, hogy bármilyen körülmények között kifogástalan megjelenést nyújtson a művészeknek.

Jellemzők

A filmipar vagy a színház ügyfelei mindig a színfalak mögött maradnak. Ezt a szakmát az egyik legszembetűnőbbnek tekintik, ugyanakkor továbbra is az egyik legjelentősebb. Végül is ezek a szakemberek felelősek a művészek megjelenéséért.

Az ügyfél olyan szakma, ahol túlnyomórészt nőket alkalmaznak. A férfiak is megtalálhatók benne, ez inkább kivétel.

A szakember létezésük során színpadi jelmezekkel foglalkozik. Például egy új projekt indításakor először a művészek jelmezeit dolgozzák ki. Az ötletet a művész készítette, és megtestesíti a varró műhelyt. Szekrény nélkül azonban nem tud megtenni. Minden bizonnyal jelen van a szerelésben.

Előbb vagy utóbb az előadás eltávolítható a színpadról. Ebben az esetben az egész színpadi kellékeket, a ruházatot is beleértve, elküldik a raktárakba. A színházi vásárló nagyon jól tudja, hogy az idő múlásával egyre több és több igény nélküli példány halmozódik fel. Idővel még múzeumi értéket szereznek, annak ellenére, hogy továbbra is az öltözőben tárolják.

Hol dolgozni?

Az álláskeresés minden szakma képviselője számára releváns. Az öltöző sem kivétel. A munkaadók potenciális listája a következő lehetőségeket tartalmazza.

  • Színház.
  • Stúdió.
  • TV-műsor.
  • Filharmóniai.
  • A híres művész csapata.

Mennyit fizetnek?

A szekrény megüresedett helye a művészet iránt érdeklődő kreatív emberek vonzza. A fizetés azonban nem nevezhető magasnak.

Oroszországban átlagosan a szakma képviselőinek legfeljebb húszezer rubelt fizetnek. Az Orosz Föderáció fővárosában a vásárlók méltóbb pénzbeli jutalmat várhatnak el, amely harminc és ötvenhárom ezer rubel között mozog.

Személyes tulajdonságok

A feladatok hivatalos betartása mellett a potenciális munkáltatók bizonyos követelményeket is felvethetnek a jelmeztervező szakmájának megfelelő személyes tulajdonságok meglétére.

  • Szorgalma.
  • A művészi íz jelenléte.
  • Érdeklődés a színház vagy a mozi iránt.
  • Felelősség.

Vásárló a moziban

A filmiparban a munka és a felelősségvállalás kissé különbözik a színházi előadásoktól. A forgatáshoz a professzionális öltözőnek mindenképpen be kell töltenie a forgatásban résztvevő összes kelléket. A szállítás során ő ellenőrzi a poggyász biztonságát.

Mivel a forgatás helyére történő érkezéskor minden jelmezeket rendbe kell állítani, ajánlott, ha van vasaló a kezén. Valójában a szállítási időszak alatt esztétikai redők jelenhetnek meg a ruhákon, amelyeket a lövöldözés megkezdése előtt el kell távolítani.