karrier menedzsment

Becslő - milyen szakma? Hol lehet tanulni és dolgozni?

Tartalomjegyzék:

Videó: 10 dolog, amit jó lett volna tudni az EGYETEM előtt | Lina és Panni 2024, Július

Anonim

A becslés készítéséhez sok tapasztalat és ismeretek szükségesek. Valójában egy ilyen dokumentáció tükrözi az építés költségeit, megmutatja az elérhető anyagköltségeket, a teljes projekt nyereségét. Ezen felül csökkentheti a költségeket vagy növelheti a jövedelmezőséget. Kiderült, hogy a becslés szakember, aki egyesíti az építkezés, a pénzügyek ismereteit és tudja, hogyan lehet minõségi módon alkalmazni őket a gyakorlatban. Ebben a szakmában nagyon sok árnyalat van. Ahhoz, hogy megértsük a mű lényegét, szükséges egy bizonyos gondolkodásmód. Ezért fontos megérteni, ki a becslő.

Becslés és feladatai

Minden építési tevékenység kezdetén dokumentumot állítanak össze, amelyen fel vannak tüntetve az összes költség. Erre azért van szükség, hogy azonnal láthassa a teljes képet. A költségvetés-tervezésért felelős szakértő felel a terv kidolgozásáért és jóváhagyásáért bizonyos típusú építési munkákhoz. Szervezi a pályázati dokumentumok elkészítését, figyelemmel kíséri a folyamatot, jelentést készít a projektekről. Fontos az objektum kiszámítása, figyelembe véve a tervezett és a tényleges mennyiségeket, a projekt dokumentációja alapján. Feladatai közé tartozik a kitöltési aktusok előkészítése, az anyagok leírásának, a szerződések kidolgozásának és a számviteli vezetésnek a végrehajtása.

Földmérőként végzett munka ezen a területen nagyon felelősségteljes folyamat, amelynek során a munkavállalónak helyesen kell kiválasztania és beállítania az árakat. Fontos az a lehetőség, hogy hatalmas számú könyvtárat, szabványt használjunk. Olvassa el a rajzokat, dolgozzon speciális programokban, ismeri az építési technológiát. Ezenkívül a feladatok gyakran tartalmaznak gazdasági elemzést is, amely a számviteli ismeretek jelenlétét vonja maga után. A saját területének szakembere mindig képes lesz becsülni az összes munka előzetes és végleges költsége közötti tíz százalékos különbséget. A becslés olyan szakember, aki mindig keresletre vár az építőiparban.

Előnyök és hátrányok

A földmérő szakma tekintélyesnek és magasan fizetettnek tekinthető, ami fő előnye. Ezen túlmenően egy ilyen profilú szakember megengedheti magának, hogy otthon dolgozzon. Manapság ez gyakran megtalálható a nagyvállalatokban. A munkaerőpiacon a „távoli munka” oszlopban egy hasonló specialitás egyre gyakrabban villog. Ez lehetővé teszi, hogy egyszerre több projekten dolgozzon, ami nagyon jövedelmező. Bár a földmérő munkának vannak hátrányai.

Ide tartozik a nem megfelelő szakmai tapasztalattal rendelkező szakemberek felkutatása. Az ügyfelek gyakran segítségért fordulnak szakemberekhez, akik nagy mennyiségű tudással rendelkeznek. Álláskereséshez különféle interjúkon kell keresztülmennie. A kis cégek ilyen projektet vesznek be egy sor projektbe, és ezt követően a szakembernek újra munkát kell keresnie. Ezért fontos, hogy ne kereskedjen, hanem válasszon egy üres helyet egy nagy és komoly társaságban.

Becsült fizetés

A becslés átlagos fizetése havi 20 000 ezer rubel. Ennek szintje gyakran a vállalat stabilitásától, a munkaköri feladatok számától, a szakemberek tapasztalatától és a szakmai készségek fejlesztésének kilátásaitól függ. A piaci munkakörülmények olyanok, hogy egy fiatal szakember számára nehéz megtalálni tisztességes fizetést. A munkaadók megkövetelik, hogy a munka becsült költsége legalább egy év legyen.

Azok számára, akik 15 000-20 000 rubelt meghaladó fizetést szeretnének kapni, ezen a területen több mint három éven át kell dolgozniuk, felsőfokú végzettséggel kell rendelkezniük. És jobb, ha azt építőipari vagy műszaki egyetemen szerezte be. Ha ugyanakkor még mindig becslési kurzusokat kell vennie, akkor a fizetés eléri a 35 000 rubelt. Van egy másik kategóriája a szakembereknek. Elegendő tapasztalattal rendelkeznek a különféle becslések összeállításában. Több mint 5 éve vannak pozíciójukban. Elkészíthetik a pályázati dokumentumokat. Általában ez egy becslésmérnök. Az ilyen pozícióra vonatkozó utasításokat rengeteg feladat tölti be. Az itt hivatásos szakemberek számíthatnak 60 000 rubel havi fizetésére.

Oktatás

Alapvetően a költségvetés-tervezés szakemberei mérnökök, akik egy építési egyetemet végeztek. Bár a felsőfokú végzettség nem olyan fontos. A földmérő ma rövid távú képzésben részesülhet. Igaz, hogy a foglalkoztatás során problémák merülnek fel, mivel ezeknek a szakembereknek gyakorlatilag nincs tapasztalata. A karriered felépítéséhez fontos, hogy folyamatosan fejlessze képességeit. A felsőoktatás csak jelentős plusz, de különféle tanfolyamok, szemináriumok, konzultációk sokat adhatnak egy ilyen szakember számára. Ezenkívül fontos a megfelelő programok birtoklása, a professzionális webhelyek, fórumok olvasása.

Karrier

Karrierje elején egy mérnök teoretikus. Minimális felelősséget, tanulmányi előírásokat, becsült programokat lát el. Ezután a termelő kategóriába kerül. Itt áll a becslések közvetlen elkészítése, a szerződések teljesítése, az elvégzett munkák aktusainak összeállítása. Ezenkívül a szint emelkedik az árképzéshez kapcsolódó becslőhöz. A meghatározott típusú munkákon túlmenően könyvelési dokumentációt vezet az építési és villanyszerelési munkákról, felülvizsgálja az anyagok felhasználási arányát, karbantart egy tervezési becslési archívumot és még sok minden mást.

Becslés munkatapasztalat nélkül

Nem nehéz becslési kurzusokat tartani, de a foglalkoztatás tapasztalata jelentős szerepet játszik. Természetesen minden szervezet egyedi ebben a kérdésben. Egyes vállalatok olyan alkalmazottakat toboroznak, akikből jó szakemberek nőnek fel. Másoknak nincs ilyen lehetősége, ezért nagy tapasztalattal rendelkező szakemberekre van szükségük.

Minden körülmény ellenére a becslõ eléggé igényes az építõiparban. Valójában az új projektek mellett sok munka folyik a meglévő épületek javításán. Egy ilyen szakember fő feladata, hogy elegendő mennyiségű tudással rendelkezzen, képes legyen mindent gyorsan megérteni, megértse a különböző építőiparokat. Ez a tapasztalat hiánya teljes mértékben kompenzálásra kerül. És jelenléte csak jó kiegészítés lesz. Végül is a becslő szakember, aki tudja, hogyan kell kreativitását mutatni az árajánlatok, a számítási módszerek és az árak közötti manőverezés során. A munkaadók ezeket a tulajdonságokat értékelik szakembereikben.