Ki az ügyvédek és milyen jogi szakterületek léteznek jelenleg

Videó: KamarAAkadémia Extra – Cégek kialakulása 2024, Lehet

A "Ügyvéd" szakterület hazánkban és külföldön az egyik legnépszerűbb. A helyzet az, hogy egy hétköznapi ember egyszerűen nem realisztikus megérteni a különféle törvényeket és rendeleteket, ezért azoknak a szolgáltatásait kell igénybe venni, akik ismerik finomságaikat. Kik az ügyvédek és mit csinálnak?

Terminológia és néhány történelmi tény

Sok válasz van arra a kérdésre, hogy kik az ügyvédek. Különösen ezt a szót hívják:

  • a megfelelő oktatásban részesülők;
  • jogi tanulmányokba bevont jogi tudósok;
  • szakemberek szakemberei.

Úgy gondolják, hogy az első ügyvédek az ókori görög szofisták voltak, akik díj ellenében részt vettek az állampolgárok felkészítésében a bírósági beszédhez. Ugyanakkor inkább a logikára támaszkodtak, mint a törvényekre, és segítettek az ügyfeleknek a peres eljárás bemutatásában, vagy maguk és tulajdonuk megvédésében olyan érvekkel, amelyeket nem lehet megcáfolni. De a modern értelemben vett ügyvédek az ókori Rómában jelentek meg. Eleinte ajánlásokat fogalmaztak meg és törvényeket írtak vallási kérdésekről, később földi ügyekkel kezdett foglalkozni.

Különlegesség

Manapság az "ügyvéd" általános név alatt azokat értjük, akik ezen a területen sokféle szakmai tevékenységet folytatnak. Ezek bírák, nyomozók, ügyvédek, jogi tanácsadók, közjegyzők és ügyészek. E különlegességek mindegyikének megvan a saját felelőssége és tevékenységi területe.

Kik a nemzetközi ügyvédek

Ha minden többé-kevésbé egyértelmű a bírákkal, az ügyészekkel és az ügyvédekkel, akkor a legtöbb ember bizonyos hallgatóságot csak hallgatással ismeri. Például csak kevesen tudják, kik ezek az ügyvédek a nemzetközi jog területén, vagy inkább, mit csinálnak. Alapvetően ilyen szakemberekre van szükség olyan kormányzati szervezetekben és vállalatokban, amelyek ügyfelekkel rendelkeznek, vagy külföldi kereskedelmi vagy egyéb tevékenységeket végeznek.

Feladataik magukban foglalják a nemzetközi szerződések kidolgozását és jogi vizsgálatát, a külföldi partnerekkel és vállalkozókkal folytatott tárgyalásokat, valamint a különféle ügyletek jogi támogatását. Feladataik az orosz és a külföldi törvényekben bekövetkező változások megfigyelése és elemzése, valamint a nemzetközi választottbírósági joghatóságokban és a külföldi illetékes hatóságokban a peres ügyek lefolytatása.

Kik a jogi tanácsadók?

Mint már említettem, nem mindenki büszkélkedhet a törvények és a jogalkotási aktusok alapos ismeretével, különösen mivel ezeket folyamatosan változásoknak és kiegészítéseknek vetik alá, amelyeket nehéz nyomon követni. Ilyen esetekben szükség lehet jogi tanácsadók szolgáltatására, akik egy adott terület kérdéseinek megoldására szakosodtak.

Jogász

Amikor azt kérdezik, hogy ki ilyen ügyvédek, akiket leggyakrabban hallnak, akkor ügyvédek.

Manapság ezek a szakemberek segítenek a válási eljárások lefolytatásában, védenek a bűncselekményekkel szemben, részt vesznek a közúti balesetek esetének vizsgálatában, segítenek a polgároknak vagy a szervezeteknek fizikai és erkölcsi károk megtérítésében stb.

közjegyzők

Az ókori Rómában felmerült a szakemberek iránti igény, akik képesek jogi aktusok és bírósági iratok megfogalmazására. Sőt, még akkor is, ha szolgálataik állami ellenőrzés alatt álltak. Ma Oroszországban közjegyzőként kinevezhető az Orosz Föderáció állampolgára, aki felsőfokú jogi végzettséggel rendelkezik, és teljesíti a szolgálati idő és a megfelelő engedély rendelkezésre állására vonatkozó bizonyos követelményeket. Ezen túlmenően le kell tennie egy speciális vizsgát és esküt kell tennie.

ügyészek

A magángyakorlatot folytató ügyvédektől eltérően az ügyészek, mint a bírók, a közszolgálatban vannak.

Hazánkban az ügyész:

  • részt vesz a polgári és büntetőügyek bíróságok általi megvitatásában;
  • tiltakozik a büntetésekkel, határozatokkal és egyéb bírósági határozatokkal, valamint a különféle testületek és tisztviselők által hozott aktusokkal, ha azok ellentétesek a törvényekkel;
  • felügyeli a törvények végrehajtását;
  • eljárást indít közigazgatási bűncselekményekkel kapcsolatban;
  • foglalkozik a polgárok panaszaival és fellebbezéseivel.

Játékvezető

Ez az a személy, aki alkotmányosan jogosult az igazságszolgáltatás végrehajtására.

A bírák feladatai közé tartozik:

  • függetlenség és csak az Orosz Föderáció alkotmányának és más jogalkotási aktusoknak betartása;
  • el kell kerülni minden olyan tevékenységet, amely hátrányosan befolyásolhatja az igazságszolgáltatás hatalmát;
  • tartsa tiszteletben a pártatlanságot, és akadályozza meg, hogy harmadik felek befolyásolják szakmai tevékenységüket, pozíciójukatól és személyes kapcsolataiktól függetlenül.

Tilos:

  • más állami tisztségek betöltésére;
  • vállalkozni vagy bármilyen más munkát végezni, kivéve a tudományos, oktatási és kreatív tevékenységeket;
  • bizonyos politikai pártokhoz tartozni, valamint nyilvánosan kifejezni velük szembeni hozzáállásaikat;
  • díjazásban részesülnek a bírói hatáskörük gyakorlásával kapcsolatos, az országunk jogszabályai által nem előírt cselekedetekért;
  • más állampolgárságúak, kivéve az Orosz Föderáció állampolgárságát.

Most már tudja, ki az ügyvédek és mit csinálnak, és eldöntheti, hogy ezt a szakmát választja-e, vagy pedig valami teljesen más dolgot akar-e csinálni.