toborzás

Munkák a szépségszalonban: Munkavállalói vélemények a munkáltatóról

Videó: MELECS Győr - Operátor álláshirdetés (Employer branding) 2024, Július

Ma megpróbáljuk kitalálni, hogy mi ez a munkáltató, ez a Szépség-Boutique. Felhívjuk figyelmünkre a munkavállalók véleményét, tevékenységeit, valamint a látogatók véleményét a cégről. Valójában ezek nagyon fontos pontok, amelyeket el lehet képzelni. A helyzet az, hogy ezeket a mutatókat figyelembe véve kialakul a cég presztízse, valamint a kívülállók vágya, hogy a vállalat új alkalmazottaivá váljanak. Tehát kezdjük el a lehető leghamarabb az üzletet.

Mit csinál?

Kezdetben megvizsgáljuk Önnel a Beauty Boutique tevékenységeit. Kicsit később megtudjuk a munkáltatóról szóló véleményeket. Időközben összefoglaljuk a társaság általános elképzelését.

Mit keresünk? A legnagyobb sziget típusú üzletek rendszerével, amelyek különféle kozmetikumok és parfümök gyártásával és értékesítésével foglalkoznak. A Beauty Boutique, amelyről ma megtudjuk a véleményeket, az a hely, ahol könnyen és egyszerűen megvásárolhatja azt, amire szüksége van. Sőt, a reklám szerint, nagyon elfogadható áron.

De vajon minden igazán jó? Mit gondolnak az alkalmazottak és az ügyfelek erről a munkáltatóról? Ezt kell megtudnunk nekünk és neked. Tehát kezdjük el a lehető leghamarabb az üzletet.

Manager (távoli)

Kezdjük azzal a ténnyel, hogy a Beauty Boutique egyre több visszajelzést kap az alkalmazottaktól az egyes álláslehetőségekkel kapcsolatban. És most köztük a legnépszerűbb a távoli értékesítési menedzser. Mi a felelőssége és mit csinál? Próbáljuk kitalálni ezt.

Ha távoli értékesítési menedzserként dolgozott, akkor - amint sok alkalmazott elmondja - vásárlókat kell keresnie és az árut az interneten keresztül ásni kell. Pontosabban - hogy segítsen az embereknek az online áruházban megrendeléseket tenni. A munka kifizetéseként az ilyen alkalmazottak kis fizetést (kb. 9000 rubelt) kapnak, plusz az eladások kamatát.

A Beauty Boutique munkája nagyon pozitív visszajelzéseket ad az alkalmazottaktól erre az álláshelyekre vonatkozóan. Végül is egy távoli értékesítési menedzser napi 2-3 órát dolgozhat, és körülbelül 25-30 ezer rubelt tud keresni. Értékesítéstől függően. Ráadásul egy ilyen alkalmazottnak lehetősége van arra, hogy ezt a megüresedett álláshelyet a munka fő helyével kombinálja. Nagyon kényelmes és praktikus.

Bolti eladó

Ezenkívül az alkalmazottak (Moszkva és más nagyobb városok) „Beauty Boutique” áttekintése nagyon jó és viszonylag értékesítési menedzserrel jár a „pontokon” és az üzletekben. A helyzet az, hogy ez az üres álláshely nem sokban különbözik a "távoli testvértől". Kivéve a munkatervet és a munkahelyet.

Mai cégünk üzletei és üzlethelyiségei számos nagyvárosban elérhetők. És alkalmazottai nagyon elégedettek munkájukkal. Ha értékesítési menedzserként dolgozott, akkor valójában el kell adnia a bolt termékeit, valamint tanácsot kell adnia az ügyfeleknek, és tanácsokat kell adnia nekik egy termék megvásárlásához.

Valójában a Beauty Boutique véleménye az alkalmazottakról (Moszkva és más városok) rendkívül pozitív képet mutat. A bolt üzletvezetője általában az emberekkel működik, ráadásul "nem rosszindulatúak". És ha valaki is ismeri a munkáját, akkor az ügyfelek boldogok lesznek. És ez fontos szerepet játszik. Természetesen senki sem akarja szeszélyes és mindig elégedetlen ügyfelet kiszolgálni. De senki sem biztonságos ettől. Szerencsére az ilyen esetek rendkívül ritkák. Tehát az itt végzett munka nem csak jövedelmező (fizetés + bónuszok), hanem nagyon nyugodt, mérhető és sikeres is. Mi mást kell még egy karriert felépíteni? Talán ez elég ahhoz, hogy örömmel menj el minden nap késedelem nélkül. Csak ez a pillanat nem az egyetlen, amelyről a Beauty Boutique híres. A munkáltatóról szóló vélemények számos otzovik oldalon találhatók. És mindegyik kiemeli a társaság néhány jellegzetességét. Lássuk, mit tudunk szembenézni.

Karrier

Valójában soknak ígérik karrierlehetőséget, ha alkalmazzák. És mindezek mellett valójában nem igaz. Az alkalmazottak több évig "ülhetnek" egy helyen, majd elhagyhatják a posztot. Ez általában akkor történik, amikor felismerik, hogy nem várható karrier növekedés.

De itt vannak az alkalmazottak áttekintése a "Beauty Boutique" társaságról, hogy őszinte legyek, azt mondják, hogy valóban lehetőséget adsz saját karrierjének felépítésére. Különösen a távoli értékesítési vezetők számára. Például minden ilyen alkalmazottnak lehetősége van arra, hogy egy álláshelyet más szakmával kombináljon. De ez még nem minden.

Idővel munkát szerezhet az új személyzet kiválasztásában. A fizetés itt 15 000 rubelt + bónusz. És a feladatokat ismét az interneten keresztül hajtják végre. Általában ez hirdetések elhelyezése, valamint kész utasítások küldése a potenciális alkalmazottak számára. Általában "pormentes" munka. Azt mondhatjuk, hogy mindenkinek lehetősége van vezetői pozícióba lépni. Így a Beauty Boutique rendkívül pozitív értékeléseket kap a karrier növekedésről. De mit kell még hangsúlyozni az összes véleményt? Próbáljuk kitalálni ezt.

Munkakörülmények

Számos üzletben és még inkább sok internetes oldalon sok munkát igényel a munka. Különösen akkor, ha kozmetikumokkal dolgozik. Valójában manapság nagyon sok különböző versenytárs van minden kozmetikai üzletben. És a vállalat sikere a munkakörülményektől függ. Csak a Beauty Boutique kapott rendkívül pozitív visszajelzéseket az alkalmazottaktól erre a mutatóra vonatkozóan.

A helyzet az, hogy az értékesítési pontokban minden értékesítési vezetőnek kényelmes ütemterve van, valamint stabil ebédszünettel rendelkezik. Ezen túlmenően sok kiskereskedelmi üzlet rendelkezik számítógéppel, így „megölheti az időt”, amíg az ügyfelekre vár. És néha sokat segít.

Ráadásul minden értékesítési vezetőnek nagyszerű lehetősége van 2/2-es vagy 5/2-es ütemtervre, valamint műszakban dolgozni. A munkanap általában 9 és 17 óra között tart. Nagyon kényelmes, és ez a lépés befolyásolja az alkalmazottak munkáját is. A távoli vezetőknek általában ingyenes ütemterve van. És keresetük az elvégzett megrendelésektől függ. Általános szabály, hogy mindez nagyon kedvezően befolyásolja a vállalat általános képet.

Kollégák

Figyelembe kell venni azokat a kollégákat is, akik jelen vannak a munkahelyen. Valójában gyakran ők képesek véleményt alkotni egy adott társaságról. Az ezen a területen dolgozók "Beauty Boutique" áttekintése, őszintén szólva, nagyon eltérő. És most meg kell találnunk, hogy miért történik ez.

A helyzet az, hogy azok a munkavállalók, akik általában egyenlő feltételekkel állnak egymásba, barátok. És ne versenyezzen. De a gyakornokokhoz való hozzáállás kissé eltér. A Beauty Boutique üzletek úgynevezett smink- és expressz manikűrközpontokkal rendelkeznek. És éppen itt a gyakornokok és az értékesítési vezetők között óriási verseny van. Gyakran az ügyfeleket egyszerűen "elvezetik" az orr alól a fiatal és "tapasztalatlan" alkalmazottak. És ez nem tetszik. Sok gyakornok ilyen pillanatok miatt elhagyja a posztot és más állást keres.

Összegezve

Tehát itt az ideje, hogy áttekintsük a mai beszédet. Hogy őszinte legyek, sokan pozitívan írják le a Beauty Boutique üzleti tevékenységét. Természetesen sehol sem vannak hátrányai, de ezek nagyon kevés.

A Beauty Boutique alkalmazottai vegyes értékeléseket kapnak, de általánosságban jó. Általában negatív hallható a gyakornokoktól és az új alkalmazottaktól, akik csak a munkafolyamatot tanulják. Tehát, ha ezen a helyen dolgozik, ne félj. Egy ilyen „életiskola” révén mindenki áthalad. A legfontosabb az, hogy dolgozzon. És akkor lesz esélyed a sikerre.