Koreográfus - mi ez a szakma? Koreográfus: a szakma története, előnyei és hátrányai

Nem számít, ki előad egy adott táncdarabot, a táncon belüli mozgásokat harmonikusan kell végrehajtani. A koreográfusok együtt dolgoznak a táncosokkal, hogy csiszolják a táncot, és logikai teljességet adnak neki. Ebben a cikkben megpróbálunk válaszolni a következő kérdésekre: ki az a koreográfus? Koreográfus - a szakma leírása, előnyei és hátrányai?

A szakma története

A tánc az emberek kreativitásának megnyilvánulásaira utal. Lehet, hogy különbségek vannak a mozgásokban, tempóban, jelmezekben. A régi időkben a táncok is különböztek az osztályoktól. A hétköznapi emberek egy fárasztó nap után pihentek, kerek táncokkal táncoltak. A nemesi osztályok képviselői, hogy szabadidőjüket felvidítsák, táncokat hívtak meg.

A koreográfus szakma története szerint a tizenkettedik században jelent meg. Ebben az időszakban a bírósági táncok divatossá váltak, amelyben nagy számú táncos vett részt. A közvéleményt befolyásolhatja az a tény, hogy az előadóművészek milyen szépen és harmonikusan köröztek a táncban.

Az akkori koreográfusok fő feladata a nemesség nevelése volt az alaptáncmozgásokban, valamint a tánc közbeni viselkedésmódban.

Fő feladatai

A koreográfia a tánc művészete. Ha figyelembe vesszük ennek a szónak az ókori görög fordítását (tánc, írjuk le), akkor a speciális allegóriák felhasználásával megfejthető ez a táncmozgások nyilvántartásaként. Ezeknek a mozgalmaknak a fejlesztése és az azokon alapuló integrált mű létrehozása a koreográfus fő szakmai felelőssége.

A koreográfus szakma (a választott emberek munkájának előnyeiről és hátrányairól a cikk későbbi részében foglalkozik) nemcsak a táncok, hanem a koncertszámok és a balett előadások rendezését is magában foglalja. A koreográfus fő feladata egy szépséggel és egyediséggel teli tánckompozíció létrehozása.

Ennek a szakmának a képviselője a táncosok között a táncba való megtestesítésre szánt képeket osztja szét, figyelembe véve a táncegyüttes minden egyes tagjának képességeit és jellegét. Kiválasztja a zenei kíséret és a jelmezek.

A koreográfus a táncmozgások technikájáért is felel. Képesnek kell lennie egy olyan tánc létrehozására, amely nemcsak ötletein alapul, hanem kollégáinak legjobb gyakorlatán is.

A koreográfus szakma egy személyben egyesül: a táncművészetben jártas táncosok, az összes művészet típusának guruk, valamint az elismert értelmiségiek.

A tevékenység típusai és hatálya

Ossza meg a koreográfusok főbb munkájait:

  1. Tánc forgatókönyv elkészítése, a vitában való részvétel jóváhagyás előtt.
  2. Casting táncosok.
  3. Zene, jelmezek, szett választéka.
  4. Munkájuk összehangolása a táncírás végrehajtásában közvetlenül részt vevő emberekkel.
  5. Részvétel a táncosok kiállításában, csoportokban és egyenként.
  6. Látogató próbák, táncegyüttes előadások a közönség előtt.
  7. Táncórák vezetése

E szakma képviselőinek tevékenységi területe meglehetősen széles. Igényelhetőek lehetnek tánc társaságokban, zenékben, operaban és balettben, televízióban, filmek és televíziós műsorok sorozatában, turistákat szállító hajókban és még a kifutón is.

A koreográfus szakma bizonyos sajátosságokkal rendelkezik. Az összes műfajban, a táncosok számától függetlenül, minden egyes csoportot egy koreográfus vezet. Az ilyen versenyen a siker és a hírnév elérése érdekében a koreográfia szakembereinek kreatív és eredeti megközelítést kell alkalmazniuk ötleteik megvalósításában.

Személyes tulajdonságok

A választott szakmában való részvételhez a koreográfusnak rendelkeznie kell bizonyos személyes tulajdonságokkal:

  • Teljesen ismeri a táncművészet elméletét, és maga is profi táncos.
  • Fontos, hogy e szakma képviselője kiváló szervezési képességekkel rendelkezik.
  • Ennek a személynek társaságnak kell lennie, képesnek kell lennie arra, hogy kapcsolatot létesítsen és fenntartson nem csak a táncosokkal, hanem sok olyan emberrel, akivel munkája sajátosságai miatt kommunikál.
  • A koreográfusnak képesnek kell lennie elemezni és felhasználni kollégáinak tapasztalatait munkájában, ezt saját értelmezésével díszítve.
  • A koreográfus szakma arra kötelezi Önt, hogy érezze a művészet világát, érezze a ritmust és megértse a zenét.

Ennek a hivatásnak az előnyei

A koreográfus szakma előnyei bizonyos aspektusokat tartalmaznak:

  • A koreográfus tevékenységi területe lehetőséget ad neki, hogy megismerje az érdeklődő kreatív személyiségeket. A legmagasabb szintű táncos a világ bármely országában dolgozhat, még a nyelvek ismerete nélkül is.
  • Folyamatos motiváció és új ötletek megvalósítása. A koreográfus szakma nem unalmas és rutinszerű.
  • Maradjon jó állapotban. A mű sajátosságai nem engedik meg a profi táncosoknak, hogy extra fontot szerezzenek.
  • Lehetőség az új országok megismerésére.
  • A saját iskola megnyitásának lehetősége.

A szakma hátrányai

A koreográfus szakmájáról mondhatunk, hogy előnyei mellett bizonyos hátrányokkal is rendelkezik.

  • Ennek a szakmának a képviselői nem mentesek a különféle sérülésektől.
  • Minden nap az előadások és a próbák kimeríthetik a koreográfus erőt és energiát.
  • 35 év után nehéz kereslet lenni ebben a szakmában. Időnként ez a körülmény szorongáshoz és depresszióhoz vezet.
  • A koreográfusok gyakran minden szabadidejüket munkára fordítják, és ez személyes életében problémákkal teli.

Tippek azok számára, akik úgy döntenek, hogy életüket a koreográfiával kapcsolják össze

A koreográfus elvégzéséhez kilenc vagy tizenegy általános iskola osztályát kell elvégeznie, és igazolást kell szereznie a művészeti iskoláról a koreográfia osztályában. Azoknak a pályázóknak, akik táncklubban vettek részt vagy egyszerűen nem tudják elképzelni életüket tánc nélkül, a koreográfus szakma is benyújthat.

Gondosan fel kell készülnie a belépésre. Különös figyelmet kell fordítani a klasszikus táncra annak igazolása érdekében, hogy technikájának elsajátítását és zenéjét jól ismeri.

Annak érdekében, hogy felfedje a kreatív tartományát, fejlesztenie kell a népi, történelmi, mindennapi és egyéb táncok készítésének készségét, mivel a vizsgabizottság felajánlhatja a különféle táncstílusok mozgásainak, vázlatainak és kombinációinak ábrázolását.

Interjúkészítésre van szükség bizonyos oktatási intézményekben is. A sikeres átadáshoz jó információval kell rendelkeznie a koreográfia művészetéről, irodalmáról és történelméről.

A koreográfus csodálatos és érdekes szakma sok perspektívát nyit meg azok számára, akik tökéletesen elsajátították a finomságokat.