karrier menedzsment

Hajószakács: utasítások és követelmények

Tartalomjegyzék:

Videó: MTMT segédlet - NymE 2024, Július

Anonim

Sokan azt gondolják, hogy a hajón a szakács alkalmazott, aki csak reggelit, ebédet és vacsorát kell főzni. De valójában a hajószakács munkája számos árnyalattal rendelkezik, és a konyha nem csupán konyha, hanem egy egész ételblokk különféle mechanizmusokkal és felszerelésekkel.

Csak az a személy, aki tudja mindezt felhasználni, képes ellátni a rá bízott feladatokat. Ezenkívül fontos figyelembe venni, hogy a hajón a diéta instabil és közvetlenül függ a munkától, az időjárási körülményektől és más tényezőktől. A megnevezett szakembernek nemcsak a csapatot kell táplálnia, hanem a hűtőszekrényeket, kályhákat és más konyhai eszközöket is gondoskodnia kell.

A kitartás szintén nagyon fontos, mivel a hajószakács nehezebb körülmények között dolgozik, mint bármely más szárazföldi profi. Ezért a munkaadók gyakran inkább a férfi munkavállalókat részesítik előnyben.

Általános rendelkezések

A leírt pozícióra jelentkező alkalmazott a munkavállalók kategóriájának képviselője. Szakképzettséggel kell rendelkeznie, képesítésének szintjén emelnie kell, és legalább egy évig a vonatkozó területen kell dolgoznia.

Az alkalmazott közvetlenül a hajó kapitányának vagy helyettesének jelentkezik.

Tudás

Az első és legfontosabb dolog, amelyet a hajószakácsnak tudnia kell, a tengerészek táplálkozási tulajdonságai. Ezen felül képesnek kell lennie arra, hogy megfelelően megszervezze, az úszási körülményektől függően.

A szakácsnak tökéletesen ismernie kell a főételek receptjeit és az elkészítésük technológiáját, kialakításának jellemzőit és részekre osztását. Vezesse be a termékek minőségének, tárolásának feltételeinek meghatározásába. Tudásának tartalmaznia kell a liszttermékek, köztük a kenyér előállításának technológiáját.

A hajó szakácsának ismernie kell a helyes táplálkozás alapjait, tudnia kell, hogyan kell megfelelően feldolgozni az alapanyagokat és a félkész termékeket. Mielőtt elkezdené feladatát, a szakácsnak meg kell tanulnia, hogy hogyan működik a konyha, megérteni azt az elvet, amellyel a konyha felszereltsége és a munkahelyéhez kapcsolódó minden háztartási helyiség működik.

Fontos, hogy a hajó főnöke ismeri az összes olyan eszköz és berendezés működési szabályait, amely feladatainak teljesítésére szolgál. Ezen felül ismernie kell a menük megfelelő összeállítását, nyilvántartásának vezetését és termékjelentések írását. Néhány vállalat megköveteli az alkalmazottatól, hogy beszéljen angolul.

Funkciók

A leírt pozícióba elfogadott alkalmazottnak ételt kell készítenie és elosztania a hajó legénységének minden tagja számára. Feladatai közé tartozik a közepes bonyolultságú ételek és kulináris termékek elkészítése, hideg ételek, összetett szendvicsek, előételek, saláta készítése friss zöldségekből, főtt húsból és hasonlókból.

Kok kenyeret, cukrászsüteményeket és pékárukat süt, tésztát, kompótot és gyümölcslevet készít. Közvetlenül részt kell vennie a hajókra vonatkozó termékek rendelési listáinak elkészítésében, valamint a szállított alapanyagok elfogadásában, annak ellenőrzésében, hogy azok megfeleljenek-e a kéréseknek és a minőségnek. Ezenkívül a hajó szakácsának kötelessége összeállítani a menüt és összehangolni a főmenedzsmenttel.

Feladatok

A szakács kötelezettségei között szerepel a teljes konyha tisztaságának fenntartása, beleértve a műhelyiségeket, a felszereléseket, a hűtőszekrényeket és az eszközöket. Figyelemmel kell kísérnie az eszközök és berendezések állapotát, és intézkedéseket kell hoznia a javítás időben történő végrehajtására. Ezenkívül a hajó szakácsának be kell tartania az alkalmazott társaság minden szabályát, alapszabályát és szabványát, be kell tartania a munka fegyelemét, valamint a munka- és egészségvédelem minden szabályát.

jogok

Az a munkavállaló, aki megkapta a hajón szakács pozíciót, jogosult bármilyen intézkedést megtenni, amely kiküszöböli a hajó szabályainak megsértését vagy megsértését. Ezenkívül joga van a vezetőségtől bármiféle társadalmi garancia nyújtását követelni.

Ezenkívül, ha szükséges, a hajó szakácsától a közvetlen munkáltatótól segítségre lehet szükségük a feladatok elvégzésében. A szakács tehát felkérheti feletteseit, hogy hozzon létre minden neki szükséges szervezeti és technikai feltételt, felszerelést és leltárt, amelyen keresztül elvégzi munkáját.

Minden szükséges dokumentumot és információt megkaphat tevékenységével kapcsolatban. A szakácsnak joga van jelentést készíteni a feltárt hiányosságokról, és felajánlja saját módszereit a problémák megoldására, valamint javítja készségeit.

Felelősség

A munkavállaló felel a feladatainak nem megfelelő végrehajtásáért vagy a jogok nem gyakorlásáért. Felelősségre vonható a munka fegyelemének, a biztonsági előírásoknak és a társaság egyéb szabályainak és szabályainak megsértéséért.

Felelős a bizalmas információk és az üzleti titkok nyilvánosságra hozataláért is. Ezenkívül felelõsségre vonható az ország törvényeinek megsértéséért, hatalmának személyes célokra történõ felhasználásáért, jogainak jogellenes felhasználásáért, valamint a társaság, a felszerelés és a munkavállalói szervezetnek okozott anyagi kárért.

Következtetés

Számos városban van szükség különösen a hajószakács nehéz és felelősségteljes szakmájára: Vlagyivosztok, Nakhodka, Murmanszk, Astrahan, Szentpétervár, Kalinyingrád, Szocsi és más nagy kikötő városok. Nagyon fontos figyelembe venni, hogy a szakács munkája a hajón nemcsak az ételek közvetlen elkészítését foglalja magában, hanem a menü elkészítését, az étrendek kinevezését, a helyes étrend megválasztását is, az időjárási viszonyoktól és a tengerészek egészségét befolyásoló egyéb tényezőktől függően.

A személyzet összes tagjának teljesítménye és egészségi állapota ettől az alkalmazotttól függ. Ezért nagy felelősséget visel. Munkája megköveteli a gálya technikájának és felszerelésének ismeretét és használatát, speciális készségek és speciális kiképzés nélkül pedig szinte lehetetlen. Az a személy, aki úgy dönt, hogy ilyen álláspontot foglal el, meg kell értenie, hogy zárt térben kell dolgoznia és állandóan a tengeren kell lennie, különösen ha a repülések hosszúak.

Ha ez egy katonai hajó, az ilyen munka kockázatokkal járhat, ezért komolyan kell gondolkodnia, mielőtt megkapja a hajószakácsot. Természetesen nagyon sok üres állás van. Az elnevezett szakma nagyon releváns azokban a városokban, ahol fejlett kikötők vannak. Ezért ha szereti a tengert és főz ételeket, profi a saját területén és jó fizikai állapotban van, akkor a közvetlen munkáltató megtalálja a helyet a hajó főzéséhez.

Azt is érdemes megjegyezni, hogy egy ilyen szakma sok pénzt hoz, és az ilyen munkavállalók is elég jól jönnek. Ezen felül biztos lehet abban, hogy nem fog éhezni. De emlékeztetnünk kell arra, hogy a koksz mindenekelőtt nagyon nehéz, messze a romantikától mentes munka, amellyel a tengeren végzett munkák a moziban és az irodalomhoz kapcsolódnak.