toborzás

Teherautó daru - igényes és presztízses munka

Tartalomjegyzék:

Videó: MEVA STB *HU 2024, Július

Anonim

Mi a különbség a „daru kezelő” és a „teherautó daru” szakma között? Az első munkája egy adott objektumhoz van kötve.

A második munka állandó mozgással jár, tehát egy autódaruk üzemeltetőjének készségei nem elégségesek egy ilyen szakember számára. Tehát mit kell tudnia és képesnek kell lennie arra, hogy ma rangos és jövedelmező specialitást szerezzen egy teherautódaru számára?

Teherautó daru - a munka messze nem könnyű

Különlegességet szerezhet főiskolán, liceumban, speciális tanfolyamokon vagy műszaki iskolában. De a belépés előtt orvosi bizottságon kell átmennie: a teherautó-daruk egészségére különleges követelmények vonatkoznak. Egyidejűleg egyszerre több műveletet kell végrehajtania: ellenőriznie kell a rakomány mozgását, ellenőriznie kell a teherautó daru helyzetét stb. Ezért van a teherautó daru olyan feladat, amely megköveteli:

  • jó fizikai egészség;
  • kiváló mozgáskoordináció;
  • fizikai állóképesség;
  • kiképzett szem
  • stresszállóság;
  • testmozgás koordinációja;
  • a figyelem rugalmassága.

A teherautó daru nem képes gyakran és véglegesen elhagyni a munkahelyet. Téli hideggel és égő hővel kell dolgoznia. Ezért a szakma ellenjavallt azok számára, akik szenvednek:

  • vese, húgyúti betegségek;
  • szívbetegség vagy érrendszeri betegség;
  • légzőrendszeri rendellenességek;
  • eltérések a halló-, látó- és szervek munkájában;
  • néhány egyéb betegség.

A teherautódaru manapság nagyon népszerű feladat, különösen a nagyvárosokban, ahol építés alakul ki. De ez a szakember munkát is találhat közepes méretű településeken, mivel a rakományt nem csak építkezéseken és vállalkozásokon szállítják. Moszkvában teherautó-darunaként végzett munkát nem tekintik presztízsnek, mint minden egyéb specialitás. Ez azonban nem befolyásolja az ebben a szakmában dolgozók szilárd béreit és a kiegészítő jövedelem rendelkezésre állását (ha ez nem sérti a törvényt). Az építkezésen, egy nagyvállalaton végzett munka nem az egyetlen szabad munkahely, amelyre a teherautó daru számíthat. A rotációs alapú munka, amelyet most egyre több szakember választott, különösen jó jövedelmet hoz. Ezenkívül a műszak lehetővé teszi a hosszú munkaidő váltakozását legalább egy hosszú pihenéssel, a távoli munkát a tartózkodási helyben végzett munkával (ha szükséges).

Mire képes egy teherautó-daru?

Ennek a szakembernek a munkája magában foglalja:

  • érkezés a megadott létesítménybe;
  • helyszín kiválasztása és teherautó-daru megfelelő felszerelése;
  • áruk mozgása.

E feladatok teljesítéséhez a teherautó-darunak:

  • ismeri a közúti szabályokat, rendelkezik vezetői engedéllyel;
  • megérti a teherautódaru konstrukcióját, részt vesz annak javításában, elvégzi a megelőző karbantartást;
  • ismeri a teherautó daru alapelveit;
  • Ismeri és betartja a be- és kirakodást szabályozó szabályokat;
  • ismernie kell a biztonsági követelményeket, ha közúton vezet, építési munkákat végez.

Ezeket a követelményeket professzionálisnak tekintik. De van egy másik terület, ahol a teherautó-daruknak, akárcsak minden más munkásnak, jól tudnia kell. Általában ezeket a munkaköri leírás tartalmazza. Ez jelzi, hogy ki a szakembernek, kinek a követelményeit kell teljesítenie, amelyért meg kell kapnia a fizetését. Ugyanezek az utasítások tartalmazzák a targonca daru felelősségét és jogait.