Az Orosz Föderáció állami közszolgálata. Állami közszolgálati törvény

A "szolgáltatás" szót különféle jelentésekkel kell értelmezni. Ezzel a kifejezéssel értjük az emberek bizonyos társadalmi tevékenységét, az ember munkahelyét, a vállalkozással szembeni különleges hozzáállást és így tovább. V. Dahl ezt a szót olyan értékekkel társította, mint például a hasznosság, a cselekvési készség stb. Ma manapság szolgálat alatt általában a hűség, a kötelesség, a hűség és az érdekek védelmének képességét jelenti.

Meghatározás

Az Orosz Föderáció állami közszolgálata bizonyos személyek csoportjának szakmai tevékenysége. Munkahelyük különböző szintű hatóságok. A katonai szolgálat és a bűnüldözés nem tekinthető polgári közszolgálatnak. A hatóságok felhatalmazott személyének munkáját a szinttől függően a költségvetésből finanszírozzák. A tantárgyakban működő struktúrák esetében ezek regionális bevételek, állami intézmények számára - szövetségi.

Normál alap

A kérdéses tevékenységeket a következők szabályozzák:

  1. "A közszolgálati rendszerről" szóló törvény. Ezt a törvényt 2003. május 27-én fogadták el. Meghatározza az alapelveket, meghatározza az alkalmazottak szakmai tevékenységének végrehajtására vonatkozó alapelveket. Ez a normatív aktus megkülönbözteti a tevékenységeket más hatóságoktól is.
  2. Szövetségi törvény "Az állami közszolgálatról". 2004. július 27-én fogadták el. Ez a normatív aktus részletesen szabályozza az alkalmazottak szakmai tevékenységét. A dokumentum megfogalmazza a korlátozásokat és tilalmakat, az alkalmazási eljárásnak megfelelő eljárást. Azokat a kérdéseket, amelyekre az állami közszolgálatról szóló szövetségi törvény nem terjed ki, a Munka Törvénykönyve szabályozza.

Ezen túlmenően ezen a területen vannak más rendeletek is. Ezek közé tartoznak különösen az elnöki rendeletek, a kormányrendeletek és a regionális hatóságok végzései.

sajátosság

A szövetségi (állami) közszolgálat tükrözi az ország struktúrájának funkcióit, feladatait és főbb jellemzőit. Úgy tervezték, hogy biztosítsák azok gyakorlati megvalósítását. A meghatározásban szereplő "állam" szó tehát azt jelzi, hogy a munkavállalója tevékenysége során a hatóságok nevében és nevében jár el. Ez a munka folyamatos, kompetens és folyamatos támogatást foglal magában a munkavállalókra ruházott hatáskörök megvalósításában. Az állami közszolgálatról szóló törvény bizonyos követelményeket állapít meg a hatalmi struktúrák alkalmazottaiba lépő személyekre. A tantárgyaknak bizonyos ismeretekkel és készségekkel kell rendelkezniük, amelyeket a speciális képzés során megszereznek.

feladatok

Az állami közszolgálat szükséges:

  1. Az ország alkotmányos rendszerének biztosítása.
  2. A politikai, társadalmi, gazdasági fejlődés stratégiáinak kidolgozása.
  3. Olyan személyzet kiválasztása, amely képes végrehajtani a társadalom által a hatóságoknak feltett feladatokat.
  4. Szervezeti struktúrák létrehozása.
  5. A lakosság érdekeinek, szabadságainak és jogainak védelme, a személyiség fejlődésének feltételeinek megteremtése.

Az állami közszolgálat által ellátott funkciók viszonylag elkülönültek és függetlenek a hatalom gyakorlására szolgáló szakmai tevékenységek fő típusaitól.

alapelvek

Az állami közszolgálatról szóló törvény külön rendelkezéseket állapít meg, amelyekre az engedélyezett struktúrák és személyek minden tevékenysége alapul. Minden alapelv szoros kapcsolatban áll egymással. Ezek tükrözik a polgári közszolgálat tartalmát, formáját és lényegét. Az alapvető rendelkezések konszolidációja szolgál a legfontosabb ideológiai és elméleti alapként. Egyesíti a szóban forgó tevékenység valamennyi típusát egy átfogó, jogilag megalapozott rendszerré. Az állami közszolgálat alapjául szolgáló alapelvek beépítik a társadalom és más irányító szervezetek által felvetett követelményeket.

Az alkotmány fölénye

Ez egy kulcsfontosságú elv, amely alapján a kormányzati szervek összes tevékenysége felépül. Az állami közszolgálatot, amint azt fentebb említettük, különféle rendeletek szabályozzák. Közülük a legfontosabb szerep az alkotmány. Csak a rendelkezései alapján az ország alanyai rendelkezhetnek és rendelkezhetnek saját jogszabályokkal a polgári közszolgálatról. Konfliktusok esetén az Alkotmány és a legmagasabb szinten elfogadott egyéb normatív aktusok irányadók.

A federalizmus elve

Ez a rendelkezés biztosítja az egész rendszer egységét, valamint a hatalom és a hatáskör objektumainak a legfelsőbb és a regionális hatóságok közötti szétválasztásának betartását. A szövetségi szolgálat az Orosz Föderáció hatáskörébe tartozik, a szolgálati egység - az Orosz Föderáció és annak alanyai együttes tevékenysége keretében megoldott kérdésekre. A lehatárolás keretein belül a legfelsõbb hatalom hatáskörének elegendõnek kell lennie ahhoz, hogy egyetlen jogi intézményt hozzon létre. A federalizmus elvének végrehajtása holisztikus szabályozási szabályozást igényel.

Elsőbbségi jogok

Az Orosz Föderáció alkotmánya elismerte a legmagasabb értéket. Az állam kötelessége polgári és személyes érdekeinek és jogainak védelme. Ez viszont a hatóságok kötelessége. Az ember és az állampolgár jogainak és szabadságainak elismerése, betartása és védelme a közszolgálat alapelveinek rangsorába kerül. Fontos, hogy a hatóságok nevében eljáró, felhatalmazott személyek - nemcsak szavakkal, hanem tettekkel is - biztosítsák e feladat végrehajtását.

Egyenlő hozzáférés a tevékenységekhez

Az egyenlőség elve, valamint az emberi és polgári jogok prioritása szintén alkotmányos. Ez azt jelenti, hogy az egyének egyenlő hozzáféréssel rendelkeznek a szakmai tevékenységhez, függetlenül attól:

  • állampolgárság;
  • nem
  • verseny
  • vagyoni állapot;
  • vallás;
  • lakóhelyek és így tovább.

Közszolgálati álláshelyek

A szóban forgó tevékenységben részt vevő személyek által betölthető álláshelyek több kategóriába sorolhatók:

  1. Vezetők. Ezeket a tisztségeket határozott időre vagy határozatlan időre lehet kinevezni.
  2. Tanácsadók (asszisztensek). Ezeket az álláshelyeket póttagok, vezetők és helyetteseik segítésére hozták létre.
  3. Szakemberek. Biztosítják, hogy a kormányzati ügynökségek teljesítsék feladataikat és funkcióikat. Az ilyen személyekre megbízatásuk megbízatása nélkül kerülnek kinevezésre.

  4. Szakemberek biztosítása. Ezeket a tisztségeket a hivatali idő korlátozása nélkül is hozzák létre. Ezek a szakemberek pénzügyi, gazdasági, információs, szervezeti, dokumentációs, üzleti és egyéb támogatást nyújtanak az állami tisztviselők szakmai tevékenységéhez.

A feltüntetett kategóriákat a "Az Orosz Föderáció közszolgálati rendszeréről" szóló szövetségi törvény állapítja meg.