karrier menedzsment

Hogyan válhat tábortanácsossá? Tanácsadó feladatai

Videó: Ki kapcsolta ki az agyam? 4. A helytelen gondolkodás hatása - Sonnleitner Károly 2024, Június

Sokan legalább egyszer gyermekkorában nyári táborba mentek. A legtöbb, bár nem mindegyiknek volt pozitív benyomása. Ezért nem meglepő, hogy az idősebb nők hajlamosak visszatérni táborokba, de már mint tanácsadók. Hogy kell ezt csinálni? Hogyan válhat tábortanácsossá? És milyen tulajdonságok szükségesek ahhoz, hogy megbirkózzon ezzel a munkával?

Miért tanácsadó?

A gyermekekkel végzett munka különféle lehet. Pszichológus, orvos, óvodai tanár, iskolai tanár, sport-edző, animátor. Mindezen szakmáknak különféle előnyeik és hátrányaik vannak, sajátosságaik vannak, és természetesen különféle emberek számára lesznek érdekesek. De van egy tevékenység, amely bizonyos mértékben egyesíti ezt - a "tanácsadó a táborban" munkát. Ez lehetővé teszi, hogy teljesen egyedi tapasztalatokat szerezzen a gyerekekkel folytatott informális kommunikációban, megtanulja megismerkedni velük, megérteni őket, és megközelítést találjon mindenki számára. Példájuk segítségével meg lehet tanulmányozni, hogyan alakulnak az emberek közötti kapcsolatok, és ez hasznos lehet például a szociológusok számára. Ez többek között egy nagyon érdekes tevékenység, amely lehetővé teszi a tudás hiányának kompenzálását hatalmas lelkesedéssel. De hogyan válhat tábortanácsossá?

A szükséges ismeretek és tulajdonságok

Először is, ez talán karizma. Lehetetlen eleget tenni a tanácsadók kötelezettségeinek, mivel nem képes érdeklődni a gyermekek iránt, hogy megszerezzék kedvüket és szeretetüket. Továbbá ez egy felelősség. A tábortanácsosként végzett munka a gyermekek állandó figyelemmel kísérését igényli, ami azonban nem jelenti az önkifejezés szigorú korlátozását.

Számos tulajdonsággal kell rendelkeznie. A tanácsadói tábor jellemzőinek tartalmazniuk kell a szavakat, mint például a "stressztűrés" és a "képesség sokféle karakterhez való megközelítés megtalálására". A pedagógia és a konfliktuskezelés alapvető ismereteire is szükség van. Érdemes azt mondani, hogy ebben az esetben kívánatos, de nem szükséges a speciális oktatás, mert speciális kurzusokat vehet igénybe, amelyek minden szükséges információt megadnak.

Nagyon szigorú szabály vonatkozik azokra, akiket érdekli, hogyan válhat tábortanácsossá. A kérelmezőnek felnőttnek kell lennie, és egészségügyi nyilvántartással kell rendelkeznie. Nem valószínű, hogy vannak olyan szülők, akik hajlandóak gyermekét olyan személyre bízni, aki törvény szerint még nem felnőtt. Vigasztalásul azoknak, akik még nem értek el 18 évet, de valóban szeretnének ilyen tapasztalatokat szerezni, az asszisztens tanácsadói munka lehetősége kevésbé szigorú életkori követelményként szolgálhat számukra.

Hogyan lehet rendezni?

Rendszerint jóval a nyári szünet kezdete előtt a pedagógiai egyetemek terjesztik az összes szükséges információt arról, hogyan lehet tanácsadóvá válni a táborban. Azoknak, akik semmilyen módon nem állnak kapcsolatban a gyermekeikkel, maguknak kell találniuk a kapcsolatokat. Ezt megteheti úgy, hogy telefonon felveszi a kapcsolatot a tábor adminisztrációjával, vagy felkeresési hirdetményt talál az oldalon. Természetesen egy másik módszer az önéletrajz létrehozása, amely jelzi a kívánt pozíciót, de a hívás valószínűsége a gyermekek rekreációs komplexeinek adminisztrációjától minimális.

Ne ess kétségbe, ha a nyár eleje előtt nem sikerült rendezni. Gyakran előfordul, hogy a megüresedett állások július-augusztusban is megnyílnak, amikor valaki egyszerűen belefárad a tanácsadói feladatok ellátásába, vagy személyes okokból elhagyja a munkahelyet. Ezért érdemes a szezonban a kívánt szegmensben megfigyelni a munkaerőpiacot. De természetesen jobb, ha mindent előre csinál, sietés nélkül. Akkor talán még választás is van: menj a tengerbe, vagy maradj például a középső sávban.

Feladatok

Mielőtt tábortanácsossá válna, meg kell értenie, mit jelent ez a munka. Valójában ez egy éjjel-napi kommunikáció és támogatás a gyermekek számára. Valójában ezt alig lehet vakációnak nevezni, még akkor is, ha a tábor a meleg tenger partján található. Ez egy igazi munka, amellett, hogy nem könnyű. A tanácsadók elsősorban oktatási és szervezeti munkával foglalkoznak: felügyelik a helyiségek tisztaságát, szervezik a takarítást, segítenek a tábor munkatársainak, részt vesznek a különféle rendezvények megtervezésében és végrehajtásában mind a csapat szintjén, mind a tábor egész területén. Ezenkívül a tanácsadó felel a gyermekekért, amikor elhagyják a területet. Általában ez a kapcsolat az adminisztráció és a nyaralók között. De ez formális.

Valójában a tanácsadó a csoport tényleges vezetőjévé válhat, olyan személyként, akihez minden gyerek tanácsot kér vagy gondolatait megosztja. Attól függ, hogy milyen lesz a gyermek többi része: unalmas vagy intenzív. Mellesleg, a tanácsadó egyik feladata a csapaton belüli pszichológiai légkör figyelemmel kísérése. Azok, akik nem tudnak megbirkózni, áttelepülni kell, és fordítva. Ezért még mielőtt tanácsadóvá válna a táborban, alaposan meg kell gondolni, hogy lehetséges-e megbirkózni egy ilyen terheléssel.

Karrier

Természetesen teljesen érdektelen csak a tapasztalatok alapján dolgozni, tudva, hogy ezen a téren nincs kilátás. De nem így van. Még a tanácsadók is reménykednek a karriernövekedésre.

Először is érdemes azt mondani, hogy az ezen a pozíción végzett munka beilleszthető az oktatási tapasztalatokba, ami jelentős lehet az öregségi nyugdíj kiszámításakor.

Ezenkívül létezik olyan „vezető tanácsadó” pozíció is, mint az iskolákban, és nem a táborokban, ami még közelebb áll a tanár munkájához. A tanítás előnye ebben az esetben a felsőfokú végzettség választhatósága, valamint a tapasztalat. A vezető tanácsadó az oktatási folyamat általános szervezésében és a tanulók átfogó fejlesztésében, valamint biztonságának ellenőrzésében vesz részt.

Az idő múlásával természetesen elérheti a még magasabb szintet is. A megfelelő oktatás megszerzése után folytathatja a pedagógiai tevékenységet, kombinálva azt az oktatással. A szakma megválasztása sok tényezőtől függ, és a tanácsadó kiváló kísérlet az önrendelkezésre, amely lehetővé teszi, hogy értékelje erősségeit és képességeit a következő generációk táplálásában és tehetségeik fejlesztésében.

Kapcsolódó szakmák

Ne felejtsük el, hogy a „tanácsadó a táborban” munka elsősorban pedagógiai, oktatási. És a gyermekekkel való szoros kapcsolatot magában foglaló tevékenységek széles választéka van. Ezért még akkor is, ha elmulasztotta meglátogatni a tanácsadót, megtalálja a módját arra, hogy megszerezze azt, amit szereti. Gondozó, oktató, oktató, dada - természetesen ezek a szakmák nem igazán hasonlítanak arra, amit a tanárok tesznek a gyermektáborokban, ám ezek nem mindig járnak speciális oktatással, de segítenek megtalálni a hívását.