Fiatalkorú ellenőr: milyen oktatásra van szükség, hol kell tanulni, a szükséges képesítések

Jelenleg igény van a fiatalkorúak felügyelőjére. Milyen oktatásra van szükség annak elfoglalásához? Együtt keresünk válaszokat ezekre a kérdésekre. Hogyan válhat fiatalkorú ellenőrként?

Fontos pontok

Az Oroszországi Föderációban a kiskorú polgárok körében folyamatosan növekszik a bűnözés. Ez a negatív tendencia jelzi, hogy mennyire fontos egy olyan pozíció, mint például a „fiatalkorú ellenőr”. Az ilyen álláshelyekre jelentkezők képzésének mind pedagógiai, mind jogi oktatásnak kell lennie.

Ez a belügyek szerveinek egy tisztviselője, aki egy bizonyos területi területen felügyeli a kiskorúak bűncselekményeinek arányát.

Fő feladatai

Mit csinál a fiatalkorú felügyelő? A munkavállaló feladatait és végzettségét a Belügyminisztérium munkaköri leírása tartalmazza. A munkavállaló szisztematikus megelőző munkát végez olyan bűncselekményt elkövetett gyermekek esetén, valamint veszélyeztetett gyermekek esetén: diszfunkcionális családokból, agresszív viselkedésből és hajléktalanokból.

Mi legyen egy fiatalkorú ellenőr? Milyen oktatás szükséges egy ilyen specialitáshoz? Kívánatos, hogy mind pedagógiai, mind jogi végzettséggel rendelkezzen. A szakembernek rendelkeznie kell információkkal a helyszín minden kiskorú lakója számára, akit rá bíztak.

A feladatok magukban foglalják a serdülők körében elkövetett bűnözés megelőzésére irányuló szervezeti és gyakorlati tevékenységek elvégzését. A PDN felügyelő szakma magában foglalja az irodában és azon kívül végzett munkát is. A munkavállaló meglátogatja a komplex gyermekek és serdülők otthonát, együttműködik az oktatási intézményekkel.

Mit csinál még a fiatalkorú felügyelő? Az ilyen alkalmazott képesítése olyan magas, hogy megelőző munkát végezhet mind a gyermekekkel, mind a szüleikkel (törvényes képviselőkkel).

A szakma megkülönböztető jellemzői

Jelöljön ki néhány pozitív és negatív vonást. A fő előnyök között szerepel a monotonitás hiánya a munkában, a magas polgári felelősségvállalás és a fiatalok számára nyújtott valódi segítségnyújtás. Mi teszi a fiatalkorú felügyelő pozícióját még vonzóbbá? A szolgálatba lépés előtt meg kell szereznie az oktatást, majd fontos, hogy időszakosan frissítse a képesítéseket, miközben a megfelelő kurzusokon tanul.

Sokan a személyes meggyőződésükhöz választják a személyes és társadalmi kérdések ellenőrének munkáját, és bizonyos előnyöket keresnek benne. Természetesen ez egy összetett és felelősségteljes szakma, amely magában foglalja a kérelmező általi teljes visszatérítést.

A neki jellemző fő hiányosságok között megemlítjük a szisztematikus pszichés stresszt, a fiatal bűnözőkkel való kapcsolattartást és a testi sérülés kockázatát.

Szakmai és személyes tulajdonságok

Mi legyen egy fiatalkorú ellenőr? Milyen képesítéssel rendelkezik a jelentkező ilyen álláshoz? Mivel a munka nem könnyű, és a fizikai kitartás mellett a szakma erkölcsi megtérülést igényel. A jelöltnek tisztában kell lennie azzal, hogy a munka összetettségétől függetlenül köteles tiszteletben tartani a jelenlegi jogszabályokat.

A szakma nem jelenti a sztereotípiák kialakítását, mivel az egyik fiatalkorú elkövetővel működő módszerek gyakran nem alkalmasak egy másik gyermek számára. A PDN felügyelőnek bölcsességgel és rugalmas gondolkodással kell rendelkeznie a serdülők által elkövetett cselekedetek lényegének és jelentésének megértése érdekében.

A jelöltre vonatkozó követelmények

Vegye figyelembe az alapelveket, amelyeket kidolgoztak a fiatalkorú felügyelõ posztjára. Milyen oktatásra van szükség a pályázó számára? Kívánatos, hogy a jelölt felsőfokú pedagógiai és jogi végzettséggel rendelkezzen, ismereteivel rendelkezzen a humanitárius tudományágak és a gyermekpszichológia területén. Annak érdekében, hogy az Orosz Föderációban PDN ellenőrként dolgozzon, fontos a következő követelmények teljesítése:

  • Oroszország állampolgára;
  • saját katonai kártya;
  • nem rendelkezik bűnügyi nyilvántartással (a bűnügyi múltnak nem szabad a jelölt rokonaival lennie);
  • jó fizikai egészséggel, magas ellenálló képességgel a stresszre;
  • kemény és igényes;
  • tapintatosan kezelni az egyházközséget és szüleiket (törvényes képviselőit);
  • képes szokatlan helyzetekben döntéseket hozni.

Ez a szakma nem alkalmas azok számára, akik félnek az emberekkel való kommunikációtól. Bizonyos orvosi ellenjavallata van: szív- és érrendszeri betegségek, idegrendszeri betegségek, mentális rendellenességek, bizonyos testi fogyatékok.

Karrier

Számíthat-e rá egy fiatalkorú ellenőr? Oktatásra van szükségünk - amint azt már említettük - magasabb jogi vagy pedagógiai, valamint bizonyos személyes tulajdonságokra. Az alkalmazottak a PDN rendszeres ellenőrétől a kiskorú állampolgárokkal foglalkozó osztály vezetőjéig menhetnek. Természetesen ehhez második felsőoktatásra vagy továbbképzésre van szükség, valamint kifogástalan üzleti hírnévre van szükség.

A katonai rangot illetően megjegyezzük, hogy egy ifjú hadnagytól "nőhet" egy őrnagymá. Az átlagos fizetés 15 és 45 ezer rubel között van. A kiegészítő kifizetések a szolgálati időtől, a katonai rangtól és a teljesítménymutatóktól függnek.

Hol szerezhet specialitást

Folytassuk a beszélgetést arról, hogy hol szerezheti meg a fiatalkorúak felügyelőjének a hivatását? Milyen oktatásra van szüksége? Ez a kérdés izgatja sok olyan jelentkezőt, akiknek nehéz jövőbeni választásuk van. Számos oktatási intézmény rendelkezik a szakma elsajátításával:

  • Orosz Új Egyetem.
  • Moszkvai Pszichoanalízis Intézet.
  • Egyetemi "Szinergia".
  • Moszkvai Politechnikai Egyetem.
  • Moszkva Társadalmi és Pedagógiai Intézet.

Bármelyik oktatási intézményt is választják, fontos szem előtt tartani, hogy teljes odaadás és a nehéz helyzetben lévő gyermekek segítése iránti vágy nélkül lehetetlen sikert szerezni ebben a jelenleg releváns szakmában.

Felügyelő algoritmus

Az ONE ellenőrének, aki információt kapott a rossz bánásmódban szenvedő kiskorúról, köteles azonnal átadni az ügyeleti osztálynak a KUSP-n történő nyilvántartásba vétel és sürgős intézkedések megtétele érdekében.

A belső ügyek osztályának vezetője kinevez egy személyt, aki területi alapon megvizsgálja a kérelmet. Legkésőbb három napon belül az ONE felügyelője köteles meglátogatni a családot, tanulmányozni a tagjai közötti kapcsolatokat jellemző anyagokat, beszélgetni a kiskorúval, szüleivel és azonosítani a gyermeket negatívan érintő szülőt (gyámot). Ha kiskorút kórházi ápolásnak tartanak, vagy ha a gyermek ideiglenes tartózkodási intézményben van, az ONE felügyelője a helyszínen végez felmérést.

Ha egy kiskorúnak orvosi vagy pszichológiai vizsgálatra, kezelésre, megfigyelésre van szüksége, az ellenőr sürgősségi orvosi ellátást hív fel. Ha az ellenőrzés során olyan körülményeket állapítanak meg, amelyek közvetlen veszélyt jelentenek a gyermek egészségére és életére, az ONE ellenőrje azonnal, az információk kézhezvétele után, dönt az általa biztonságot garantáló intézkedésekről. Meg kell:

  • lépjen kapcsolatba a szülőkkel (törvényes képviselőkkel), megvitassa a gyermek biztonságának biztosításának kérdését;
  • tegyen intézkedéseket a kiskorú biztonságának biztosítása érdekében.

Hajléktalan és hajléktalan személyt a rendőrségre szállítják, az ellenőr megtudja a tinédzser felfedezésének körülményeit, információkat gyűjt szüleiről (törvényes képviselői). Ha a gyermeket nem fenyegeti, akkor ebben az esetben a VIZSGÁLATOS felügyelő átadja a szülőknek (gyámoknak) vagy az oktatási szervezet tisztviselőjének.

Ha fennáll a veszélye vagy lehetetlenné válik a szülők (gyámok) azonosítása, a gyermeket speciális állami intézménybe küldik szociális rehabilitációt igénylő gyermekek számára vagy egészségügyi intézménybe. A rendõri osztályba szállított személyek nyilvántartási könyvében feljegyzés készül a kiskorú állami intézménybe történõ átruházásáról.

Következtetés

Jelenleg a serdülők által elkövetett bűncselekmények jelentősen növekedtek. Ezért létezik olyan álláspont, mint az "egy ellenőr". Az ilyen állást betöltő személynek felsőfokú pedagógiai vagy jogi végzettséggel kell rendelkeznie. Az ellenőr feladatai közé tartozik a problémás helyzetek azonosítása a családban, a segítségnyújtás és a segítségnyújtás a nehéz életkörülményekbe került gyermekek számára.

A számviteli és megelőző munka részeként az ODN felügyelője beszélgetést folytat kiskorúakkal, szüleivel (törvényes képviselőivel), elmagyarázza számukra a nyilvántartásba vétel okait, feljegyzéseket fűz az elkövetett bűncselekményekhez. A szülőkkel folytatott egyéni megelőző munkának, a gyermek helyzetének elemzésének, időben történő segítségének köszönhetően az ellenőrök megoldják a gyermekbűnözés problémáit.

A fiatalkori bűnözés elnyomására és megelőzésére szolgáló egységrendszer három összeköttetésből áll. Szövetségi szinten van egy osztály, amely a régiók egyes egységeinek tevékenységeinek összehangolását és módszertani támogatását végzi. Ez a Belügyminisztérium Oroszországi Föderációjának alapelveinek védelmével foglalkozó főigazgatóság szerves része.

A második összeköttetés Moszkva régió szintjén működik - vízügyi, vasúti és légi közlekedési osztályok.

A harmadik kapcsolat az ellenőrök munkáját foglalja magában az egyes településeken, közigazgatási körzetekben, valamint a közlekedésben. Csak az ellenőrök munkájukkal kapcsolatos felelősségteljes hozzáállása esetén számíthatunk a serdülők körében elkövetett bűnözés csökkentésére.