összefoglalás

Például egy raktárkezelő önéletrajza, amikor pályázik

Videó: Raktáros elmélet: Áruátvétel minőségellenőrzési módszerei 4.rész 2024, Július

A legtöbb munkáltató folytatja az interjút. Segít megtakarítani az időt, és egyértelműen megérti saját magának, hogy van-e szükség ilyen alkalmazottra. Állásra jelentkezéskor, függetlenül attól, hogy milyen pozícióra van szüksége, profiljával kell rendelkeznie magában. Kívánatos, hogy az teljes információt megjelenítsen rólad.

Nuanciák kitöltéskor

Íráskor meg kell adni a valós adatokat, semmiképpen sem szabad vonalra helyezni. Minden válasznak részletesnek kell lennie, de nem úgy, mint az életrajz elmondása.

A kérdőívet elektronikus formában töltik ki, kivételként kézírásos változatot is elküldhetnek, helyesírási, írásjelek és nyelvtani hibák nélkül, olvasható kézírással és egy tollal. Ne felejtsen el csatolni egy fotót üzleti stílusban.

Annak érdekében, hogy a raktárba dolgozzon, helyesen kell elkészíteni egy önéletrajzot, amely szerint a munkáltató dönt a foglalkoztatásról. A raktárkezelő összefoglalása (mintaírás) található ebben a cikkben.

Hogyan történik az érvényesítés?

Az ellenőrzést a személyzeti osztály, a számvitel és a vállalkozás igazgatója végzi. Az eredetiség ellenőrzésére a leendő raktárkezelő által szolgáltatott dokumentumok alapján kerül sor. Ha minden helyesen van lefordítva és az információ valós, akkor a következő lépés a dátum kinevezése a közvetlen leendő főnökkel folytatott interjú megbeszélésére. Ennek eredményeként ezt a dokumentumot csatolják a raktárkezelő személyes aktájához.

Amikor raktárkezelői önéletrajzot keres (mintát), akkor minden bizonnyal szembe kell néznie azokkal a követelményekkel, amelyek a raktárkezelő jelentkezésére vonatkoznak. Ez a szakma a jelentkezőtől ilyen tulajdonságokat igényel: lelkiismeret, felelősségvállalás, őszinteség, írástudás, figyelmesség, gyorsaság és kiváló memória.

Raktárosként történő munkavégzéshez középiskolai szakképzettséggel vagy fizetett kurzusokkal kell rendelkeznie. Ha egy nagy raktárban települ, akkor szükség lehet felsőfokú végzettségre. A raktárkezelő mintadarabjainak áttekintésével lehetséges lesz a helyes kitöltése az oktatás, a készségek és a tapasztalat szempontjából, ami fontos.

Szükséges dokumentumok írás és ellenőrzés során

Bármely állásra jelentkezéskor Önnek külön papírcsomagot kell benyújtania. Célszerű, hogy minden dokumentum veled legyen, főleg az első interjú során. Még további, első pillantásra felesleges papírokat is készíthet, soha nem tudja, mit kérhet a munkáltató.

A kérdőív helyességének ellenőrzéséhez szükséges dokumentumok listája:

  • Személyi igazolvány.
  • Foglalkoztatási előzmények.
  • Nyugdíjbiztosítási igazolás.
  • Katonai személyi igazolvány.
  • Oktatási oklevél.

A munkáltatónak joga van továbbá:

  • Bejegyzés
  • Az előző munkahely fizetésének igazolása.
  • Az előző munkáltató leírása.
  • Az orvosi bizottság következtetése.
  • FOGADÓ
  • Profil.
  • Ha vannak gyerekek, akkor születési anyakönyvi kivonat.
  • Ha részmunkaidőben dolgozik, akkor egy igazolást a fő munkahelyről.

Boltos Folytatás

Az összegzés a raktárkezelő azon képességeinek rövid leírása, amelyek növelik a versenyképességét a munkaerőpiacon. Ennek feltétlenül tükröznie kell a három fő tulajdonságot, amelyek egy jövőbeli alkalmazottnak szükségesek: oktatás, termelékenység és tanulási képesség.

Raktárkezelőként végzett munkát ebben a cikkben talál a raktárkezelő önéletrajzaival és az összeállítás követelményeivel kapcsolatban. Ne felejtse el alaposan tanulmányozni azokat a profil megfelelő elkészítése érdekében. Mivel a munkavállalóval szembeni további hozzáállás az első benyomástól függ.

Miért állítson fel önéletrajzot, amikor raktárkezelői pozícióra jelentkezik?

Mi a célja ennek a boltos dokumentumnak? Ha figyelmet von maga után a jövőbeni főnökkel való találkozás során, pozitív benyomást keltsen, és ösztönözze arra, hogy hívjon meg munkára. Innen következik az összeállítás fő alapelve - csak a pozitív pontok megjelenítése.

A kérdőív segít megoldani a legfontosabb feladatokat:

  • Úgy állítják össze, hogy életrajzi adatok és információk legyen a raktárkezelő tapasztalatairól.
  • Annak érdekében, hogy az önéletrajz további adatokat nyújtson, amelyek érdeklődhetnek a jövőbeli főnök iránt, és lehetővé teszik a személyes interjúra való felkészülést.
  • Az önéletrajznak meg kell válaszolnia ezt a kérdést: „Megfelel-e a munkáltató által támasztott követelményeknek?”

A raktárkezelő önéletrajzát is megkérdezheti a személyzet részlegein dolgozó ismerősektől, vagy kérheti az önéletrajz megírását a speciális oldalakon.

Hogyan lehet folytatni a raktárkezelő folytatását?

Bármely kérdőívet nem egy alkalmazott jelölése alapján kell összeállítani, hanem egy adott munkáltató követelményei alapján figyelembe kell venni az üzleti sajátosságokat. Minden új interjúhoz hozzon létre egy új önéletrajzot, és soha ne légy anélkül. A megfelelően írt önéletrajz segít megtalálni a kívánt munkát.

Tehát, a szabályok az összeállítás során (a minta folytatódik a raktárvezető munkáján):

  1. Mindenekelőtt megfogalmazza a kívánt pozíciót (ebben az esetben a raktárkezelőt). Nem írhat: „nincs különbség”, „szakember”.
  2. Lehetetlen, hogy egy önéletrajzban több álláspontot jelezzen, még kölcsönösen kizárva. Jobb, ha írsz néhány mintát.
  3. Előzetesen meg kell határozni a bérek összegét. Jobb, ha egy konkrét és lekerekített összeget jelez. Nem szabad túlértékelődni, és megfelelni képességeinek.
  4. Semmi esetre sem szabad humor vagy szarkaszmus lenni az önéletrajzban, mivel az önéletrajz üzleti dokumentum. A munkáltató nem szereti a boltos-humoristát.
  5. A boltos önéletrajzának még akkor sem kell kinéznie, mint regénynek vagy teljes történetnek az életedről, még akkor is, ha izgalmas. Nem írhatja: "Részletesen elmondom neked egy személyes találkozón." Írni kell tömören.
  6. A raktárkezelő önéletrajza nem tartalmazhat felesleges információkat (cím, útlevél száma, regisztráció stb.).
  7. Nem adhat meg hivatkozásokat a közösségi hálózatokhoz.
  8. Az önéletrajz nem tartalmazhat helyesírási vagy egyéb hibákat.
  9. Az önéletrajz összeállításakor csak megbízható információkat kell megadni. Ha még soha nem dolgozott raktári munkásként, hanem egyszerűen úgy döntött, hogy megbirkózik ezzel a pozícióval, és az interjú során megadja a raktárkezelő helytelen önéletrajzát (a mintát lásd a cikkben), akkor a munkáltató azonnal meg tudja érteni, hogy milyen profi vagy.
  10. Az önéletrajzot friss üzleti fotóval kell kiegészíteni.

Meg kell érteni, hogy függetlenül attól, hogy milyen követelményeket talál, kivétel nélkül mindenki számára nem felel meg. Nagyon gyakran a boltos alkalmazásakor a munkáltató figyelmet fordít az alapfokú oktatásra, ezért összpontosítania kell erre a tárgyra, és gondosan festeni kell. Számos munkáltató figyel a professzionalizmusra és a munkatapasztalatra a raktárkezelés területén.

De a világhálón nem mindig találhat tisztességes példákat a raktárkezelő folytatásáról, vagy találhat példát, amely erkölcsileg elavult. A modern világban minden munkavállalónak, beleértve a boltosokat is, számítógépes programoknak és berendezéseknek kell lennie. Ezenkívül ügyeljen arra, hogy részletesen írja le szakmai készségeit, hogy a munkáltató pontosan érdekli az Ön jelölését. A szakember számára megfelelő módon készítse el a raktárkezelő önéletrajzát (lásd a fenti mintát).

Az önéletrajz kitöltésekor elkövetett hibák

Az önéletrajz összeállításának fő hibája a minta formátumának szigorú betartása. Emellett gyakran mellékelnek egy informális jellegű fényképeket, leírják azokat a tulajdonságokat, amelyek nem felelnek meg a megüresedett állásoknak, e-mail címeket használnak “aranyos” nevekkel.

Raktárosként történő munkavégzés során be kell tartania az összes árnyalatokat és ajánlásokat, hogy a munkáltató pontosan kiválasztja az Ön jelölését.