karrier menedzsment

Ki a marketingszakértő? A szakma leírása. Marketer folytatása

Tartalomjegyzék:

Videó: A szakértő (Short Comedy Sketch) 2024, Június

Anonim

Gondolkozott már azon azon, hogy az üzletek milyen alapelveket vásárolnak árukkal későbbi értékesítés céljából? Lehet, hogy a választék mindennel kiegészül, amit a gyártó kínál, vagy csak az ízlés szerint választják ki az árut? Nem! Mielőtt a boltok polcait egy vagy másik termékkel megtöltnék, komoly marketing kutatást végeznek. Célja a fogyasztói piacon fennálló kereslet tanulmányozása. Ha a vállalat érdekli az értékesítés növelése, akkor nem tudja megtenni olyan szakértőt, mint marketing szakember, aki ilyen tanulmányokat végez.

Fő funkciók

Amikor arra kérdezik, hogy ki ilyen marketingszakember, akkor nem létezik határozott válasz. A helyzet az, hogy ennek a szakembernek a funkciói a különféle vállalatokban jelentősen eltérhetnek. Tehát az egyik társaság nagyobb figyelmet fordít árucikkeinek reklámozására, a másik a versenytársak és a fogyasztók tanulmányozására összpontosít.

Ebben a tekintetben lehetetlen röviden válaszolni arra a kérdésre, hogy ki a marketingszakember. De ez az álláspont nagyon felelős. Általában véve ennek a szakembernek a feladata a vállalat leghatékonyabb működésének biztosítása és tevékenysége megtérülésének növelése. Ebben az esetben a marketingtechnikák teljes komplexumát kell alkalmazni.

Fő feladatai

A marketingszakembereknek teljesíteniük kell:

- a piaci kapacitás értékelése;

- ipari elemzés;

- kereslet előrejelzése;

- összehasonlító elemzés;

- marketingstratégia kidolgozása.

Mint láthatja, ennek a szakembernek a felelőssége nagyon széles. Egy ilyen mennyiségű munka megoldása önmagában nagyon problematikus. E tekintetben a nagy osztályok teljes osztályokat hoznak létre az áruk népszerűsítése érdekében. A kis cégeknél "marketing menedzser" van. Ez az alkalmazott fő feladataival párhuzamosan értékesítéssel és ügyfélkereséssel foglalkozik.

A sikeres szakembernek karrierje van. Idővel ki lehet nevezni a társaság marketing igazgatójává vagy kereskedelmi igazgatójává.

A szükséges ismeretek

Ki a marketingszakértő? Mindenekelőtt egy jó elméleti alapú szakember. Azok, akik nem ismerik teljesen a marketing alapelveit, nem lesznek képesek kutatni és kidolgozni a promóció szükséges koncepcióját. Ilyen pozícióhoz a felsőfokú végzettség mellett a pszichológia, a szociológia és a jogalkotási ismeretek szükségesek.

A jó marketingszakértőnek többek között analitikus és kreatív gondolkodással kell rendelkeznie. Könnyen kell kapcsolatot létesítenie különféle emberekkel, társaságúnak kell lennie, érzelmi stabilitással és diplomáciával kell rendelkeznie.

A marketingszakembernek magabiztos PC-felhasználónak kell lennie, és ismernie kell az irodai és speciális programokat tartalmazó alapcsomagot. E kötet elsajátításához egy szakember számára megengedett matematikai készségek. A programozás alapjainak ismerete nem zavarja őt.

Szinte minden forgalmazótól megkövetelik az idegen nyelv megfelelő ismeretét. Ez különösen akkor fontos, ha a vállalat a nemzetközi piacon működik.

Internetes marketingszakértő

Egyes szakértők tanulmányozzák az értékesítési piacokat és népszerűsítik az internetes reklámozást. Valahogy másképp hívják őket. Ezek internetes marketingszakemberek. A fentiek mellett feladataik a következők:

- látogatók vonzása a társaság weboldalához;

- internetes projektek fejlesztése.

Ennek eredményeként biztosítani kell a magas beruházás megtérülését a világhálón. Az internetes marketingszakértő olyan szakember, aki nem csak a marketing alapjait ismeri. Tudnia kell a hálózati technológiák, valamint a webdizájn és olyan gyakorlati ismeretekkel, amelyek lehetővé teszik a szükséges információk gyors megtalálását a világhálón.

Az internetes marketingszakértő a hirdetési képek és szövegek készítésének szakembere, jól ismeri az elektronikus fizetési technológiákat és képes kommunikálni az ügyfelekkel. Mint láthatja, ez a helyzet sokat kötelez. Az internetes marketing a szükséges információk összegyűjtésének szorgalmas erőfeszítése, amelyet a jövőben rendszerezni kell és elemezni kell. Ezenkívül a kapott adatok alapján a szakember egy speciális stratégiát dolgoz ki a termék promóciójára.

Piacelemző

Ennek a szakembernek a feladata a piaci szerkezet elemzése, a kereslet előrejelzése és az újonnan létrehozott biztosítási termékek promóciójának lehetőségeinek felmérése. Az elemző-marketing szakembernek jól ismeri a szakma összes eszközét. Ez lehetővé teszi a vállalat számára, hogy folyamatosan fejlődjön és sikeresen működjön.

Ki az elemzési marketingszakértő? Ez egy olyan szakember, aki figyeli az újonnan megjelenő piaci tendenciákat és tudja, hogyan kell navigálni a bizonytalansággal szemben.

Mi a marketing elemző felelőssége? Ez a lista tartalmazza:

- helyszíni kutatási fókuszcsoportok vezetése;

- annak a piacnak a figyelemmel kísérése, amelyen a versenytársak jelen vannak;

- a fogyasztói preferenciák vizsgálata;

- választékpolitika kialakítása;

- jelentések stb.

Egy nagyvállalatban alkalmazott marketingszakértő szintén kutatásokat folytat a regionális értékesítési piacon. Ez egy szakember, aki képes ötleteket generálni, a megfelelő információkat megtalálni, eseményeket és embereket kezelni.

A marketing elemző szakma jelenleg a legígéretesebb és legrangosabb listákon szerepel. Ezért nem meglepő, hogy a munkáltató magas követelményeket támaszt a jelentkezőkre. Általános szabályként a jelöltet ellenőrzik a szociológia és a közgazdaságtan, a jog és a statisztika, a jelenlegi jogszabályok, valamint a termelés és kereskedelem fejlődésének története szempontjából.

A marketing elemzői pozícióra jelentkezőnek társaságban kell lennie, analitikus és szerkezeti gondolkodással kell rendelkeznie, folyamatosan törekednie kell az önfejlesztésre, és kiváló memóriával, szervezeti és elemző képességekkel kell rendelkeznie.

Igény

Jelenleg nehéz olyan társaságot találni, amely nem rendelkezik marketing pozícióval az alkalmazottak vonatkozásában. Ennek a szakmanak a nagy népszerűsége mellett a legfontosabb előnye az, hogy magasan fizetett. Karrierjének kezdetén egy olyan diplomás, aki még nem rendelkezik tapasztalattal, harmincezer rubel jövedelemmel rendelkezik. Miután kereset havi ötven-hatvan ezer rubelre nő. De ez az összeg nem korlátozott. Nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy csak figyelmes és szorgalmas alkalmazottak gyors karriert folytatnak.

A marketing szakma megválasztását nemcsak a gyártó vállalatok befolyásolhatják keresletét. Ennek a szakembernek a szolgáltatásaira is szükség van a speciális tanácsadó cégek számára.

Hová menjen tanulni?

Tehát, már tudja, ki is egy ilyen marketing szakember, és elgondolkodott, hogy megszerezte ezt a specialitást. Ennek a szakmának a képességeit sikeresen elsajátítják azok az emberek, akik felsőfokú szociológiai vagy gazdasági képzettséget kaptak. Ezen túlmenően sok egyetem már bevezette a hallgatók képzésének ilyen irányát, mint a „Marketing”. Hasonló szakterületek érhetők el az ország szinte minden egyetemében. A moszkvai marketingszakemberek azonban általában olyan emberek, akik a Moszkvai Állami Nemzetközi Kutatóintézet, a Nemzeti Kutatóintézet Közgazdaságtudományi Iskolájának vagy az Orosz Orosz Elnöki Nemzetgazdasági és Közigazgatási Akadémia Üzleti és Gazdálkodási Intézetének diplomáját végezték. Ezeket az egyetemeket különösen a főváros munkáltatói idézik. Mielőtt egy ilyen intézménnyel diplomával rendelkező személy előtt nyitnának a marketingre szakosodott legértékesebb tanácsadó cégek ajtói.

Hogyan lehet önéletrajzot létrehozni és munkát szerezni?

Annak érdekében, hogy betöltse a kiválasztott vállalatban megüresedett helyet, el kell írnia önéletrajzát. A marketingszakértőt csak az alkalmazza, aki az oktatás és a személyes tulajdonságok szempontjából megfelelő lesz a munkáltató számára. Ezt figyelembe kell venni az életrajzának összeállításakor.

Mindenekelőtt mutassa meg saját ismereteit arról a társaságról, amelybe önéletrajzot igényel. Ez jellemzi szakmai készségeit. Összpontosítson tapasztalataira és ismereteire. Ez lehetővé teszi a munkáltató számára, hogy megértse, mire képes vagy, és megfelel-e elvárásainak. Mutassa be az előző munkák során elért eredményeit. Ne rejtsen el információt.

További természetesen oktatás. Mutassa be nemcsak a főt, hanem a kiegészítőt is. A profilképzés kétségtelenül az Ön előnye.

Különös figyelmet fordítson a kiegészítő információkat tartalmazó szakaszra. Itt fel kell tüntetni egy vagy több idegen nyelv ismeretét, a járművezetői engedély meglétét (ha van ilyen), a különféle PC-programok ismeretének szintjét. Ha van hobbija, érdemes megemlíteni az önéletrajzban. Azokat a marketingszakembereket, akiknek életbeli hobbija bármilyen módon kapcsolódik a vállalati kultúrához vagy a kérdéses álláshirdetéshez, gyorsabban alkalmazzák.

Ezután egy vagy két interjút kell végeznie. Nagyon sok álláspályázó jelenlétében lehetséges stresszteszt. A társaság munkatársai a leginkább motivált, nyugodt és aktív munkára készen állnak.

A következő lépés a tesztelés és a záró interjúk. Ebben a pillanatban kerül sor a legjobbok kiválasztására.

Karrierépítés

Az interjú valamennyi szakaszának sikeres átlépésével a szakma kiindulási helyzetében találja magát. Az egyetemi diplomások, akiknek nincs gyakorlati tapasztalata, "asszisztens marketingszakembereknek" kerülnek alkalmazásra. Kisebb feladatokat kell elvégeznünk és a rutin súlyát viselnünk kell.

A karriernövekedés következő szakasza a marketingszakember pozíciója. Ugyanakkor növekszik a munkád fizetése. Ebben a helyzetben bizonyítania kell magát kreatív emberként. Ez elősegíti a jövőbeli szakmai növekedés alapjának megteremtését.

Karrierjének első komoly lépése a marketing vezető pozíciója lesz. Ennek a szakembernek a feladata magában foglalja a szakemberek teljes személyzetének irányítását és a munkájuk feletti ellenőrzést. Ez azonban messze van a határtól. Számos vállalat magasan képzett marketingszakembereket jelöl ki pénzügyi igazgatókká, vagy pedig felkínálja számukra vezető igazgatói posztot.

Jó választás

A marketing szakma az egyik legígéretesebb. Ha ezt választja, számos lehetőséget fog kapni, amelyek lehetővé teszik az egyszerű pozíciókban és a vállalat vezetői szintjén egyaránt történő munkavégzést.

E szakma fontos előnye, hogy hatalmas mennyiségű készséget, képességet és tudást kell megszerezni. Ez lehetővé teszi, hogy kívánság szerint számos más specialitással találja magát.