összefoglalás

Hegesztő összefoglaló: Rajzmodell, szolgáltatások és ajánlások

A válság idején nagyon nehéz jól fizetett munkát találni. A siker kulcsa ebben az esetben az ajánlások és az önéletrajzok kompetens elkészítése. Még tapasztalt szakemberként fel kell tüntetni az összes szükséges készséget és eredményt. Most sok vállalat a foglalkoztatott szakmákra összpontosít. Ebben az irányban lehet keresni megélhetést. Igen, és a "kéz" munkája igényes, mint senki más. Ebben a cikkben megtanulja, hogyan kell helyesen írni az önéletrajzot, példaként használva a hegesztő önéletrajzát, valamint arról, hogy milyen fontos funkciókat jelölje meg a legjobban.

Szakmai készségek

Oroszországban, mint senki más, a hegesztő szakma iránti igény van. Az egész iparnak - a nehéziparnak, a vegyiparnak, az olajiparnak, valamint az építőiparnak és más területeknek minősített hegesztőkre van szükségük. De hogyan jelezheti a hegesztő önéletrajzában, hogy valóban jó szakember, nagy tapasztalattal rendelkezik, és különböző hegesztési ismeretekkel rendelkezik?

A hegesztő speciális fémek és ötvözetek hegesztése. Mint sok ipari szakmában, itt minden hiba egy ember és az egész csoport életét is költségessé teheti.

Ezért a képzett hegesztők mindig megérik a súlyukat aranyban. A hegesztő önéletrajzának írásához először meg kell határoznia a hegesztés gyártására szakosodott szakiskolát, ahol a képzést tartották. Nem lesz felesleges, ha megadja az összes vizsgát és tesztelési igazolást a helyi hatóságoknál, például a Rostekhnadzornál.

Hegesztő feladatok

A hegesztés-gyártás szakemberének elsősorban a testi munkával és a foglalkozási megbetegedések kockázatával járó személyeknek kell lennie. Ezért a nőket erősen elriasztják e pozíció betöltése. A férfiak rendszeresen orvosi vizsgálaton mennek keresztül, amely tükrözi a hegesztési engedélyt.

Az alábbiakban felsoroljuk azokat a közvetlen felelősségeket, amelyek beilleszthetők a hegesztő önéletrajzába, amelynek mintáját a cikk végén mutatjuk be:

  1. Az ötvözetek és a fémvágási technikák ismerete a további gyártáshoz.
  2. A jövőbeli ötvözött hegesztés tervezése és elemzése.
  3. Hegesztési tevékenységek végrehajtása az elfogadott munkatervekkel összhangban.
  4. A munkavédelmi és elektromos biztonsági követelmények betartása.
  5. Nyilvántartás vezetése.

Mint gondolnád, a hegesztő újraindításának példái nem tolerálják a csalást. Fontos, hogy csak a valós készségeket és képesítéseket jelezzük.

Minősítés és munkaerőpiac

Az hegesztő szakma mindig igényes az ipar és a termelés területén. Minden régió gázhegesztést igényel. Kemény munkával hegesztőként dolgozik, amelynek munkáltatója tetszett az önéletrajzához. Egy kompetens szakember, aki egyszerű munkásként kezdődik, vezetői pozíciót szerezhet. Ezért a fizetés nagyon változatos. Oroszországban a legértékesebbek a legutóbbi - VI kategóriába tartozó szakemberek.

Ugyanakkor a legmagasabb a lehetőségek az olajipar nagyvállalatainak dolgozó szakemberek számára, a legalacsonyabb pedig a háztartási ágazatban.

Fontos az is, hogy a hegesztő önéletrajzában feltüntesse az ipari biztonsági és munkavédelmi követelményeket. Ez a téma mind a jogalkotás, mind az ipar szempontjából nagyon releváns.

Argon hegesztés

A hegesztés egyik legnépszerűbb típusa az argon. 40 évvel ezelőtt használták a nagy pontosságú, űriparban. Nehéz elhinni, de most mindenütt használják, a repülőgépek javításától az autóipari berendezésekig. Az argon-ívhegesztést néha hélium váltja fel, de ez sokkal drágább, ezért ritkábban használják. Leggyakrabban az argonhegesztést az alumíniumtermékek ötvözetében használják, mivel ezt a fémet a legnehezebb előállítani.

Egy hegesztő munkájának folytatása, amelynek mintája az alábbiakban látható, előnyösebbnek tűnik, ha ehhez hozzáteszi az argonhegesztési képességeket.

Az argonhegesztés a gázhegesztés és az elektromos ív összeolvadása. A fűtés forrása egy elektromos ív. Aztán a gáz-argon belép a csatába, ez kiszorítja az oxigént, és lehetővé teszi, hogy pontosan és pontosan varratokat készítsen, buborékok nélkül.

Argonvezető alapelvei

Argonhegesztéssel történő munkavégzés során az objektumokat előzetesen megtisztítják - az összes növekedést, zsírt és egyéb üledéket, valamint a felesleges elemeket eltávolítják. A hegesztő fáklyát és huzalt használ. Tapasztalatainak felhasználásával a hegesztő maga választja meg a fáklya bekapcsolásának idejét, általában 20 másodperccel a munka megkezdése előtt.

Ezzel a módszerrel hegesztve a következőkre lesz szüksége: transzformátor, fáklya, gázpalack, egyenirányító, segédtranszformátor, gázpalack és sebességváltó, oszcillátor.

Sokkal kevesebb szakember ismeri az argonhegesztési módszert, mint a szokásos hegesztőknél, ezért inkább értékelik őket, ezért ne felejtse el megjelölni ezt a tételt, amikor összeállítja a hegesztési munkát.

Az önéletrajz összeállításakor az argonhegesztőnek határozottan meg kell jelölnie, hogy milyen típusú munkát végeztek, mely színesfém ötvözeteket használták az intézkedések végrehajtásához.

Hegesztő folytatása

Tehát zökkenőmentesen továbbmentünk arra a részre, ahol a hegesztő életrajzát mutatják be. A minta kezdetben, mint minden más önéletrajz, személyes információkat tartalmaz.

Ivanov Ivan Ivanovich

Hegesztő

- Kívánt jövedelem - 45 000 rubelt.

- Teljes tapasztalat - 7 év, 10 hónap.

Az alábbiakban bemutatjuk a munka tapasztalatát és helyét (helyeit).

- CJSC Gazprom Stroytransgaz, Moszkva.

- 3 év 7 hónap (dátumok).

Feladatok:

- Külön fémek félautomata, argon, kézi hegesztése az építkezésen.

- A varratok tisztítása és szilárdságának ellenőrzése.

- CJSC Argus-Promt, Izhevsk.

- 4 év 3 hónap (dátumok).

Feladatok:

- A varratok szilárdságának ellenőrzése.

- Különböző bonyolultságú fémek gázvágása.

Ezután jelölje meg az oktatást.

- Befejezési dátum - 2009.

- Műszaki Főiskola (vagy más oktatási intézmény).

- Másodlagos speciális.

- Specialitás: hegesztési munkák szakembere (gázhegesztés, elektromos hegesztés, argon).

Haladás

- Tanúsítás az RTX-ben a 6. kategóriára.

- A NAKS GO, KO, NGDO, OKHNVP, SK 6. kategóriájának tanúsítása.

- Kiváló hegesztőkészség (argon, elektromos ív, gáz és félautomata).

- Képesség fém vágására gázzal.

- Képesség különféle ötvözetekkel és fémekkel történő munkavégzésre.

- Az elektromos biztonság minden alapjának ismerete.

- Képes dolgozni dokumentumokkal, jelentésekkel.

És ami a legfontosabb: személyes tulajdonságok. Fontos szerepet játszanak, mivel lehetővé teszik, hogy részletesebb elképzelést alakítson ki az emberről mint egészről.

Szocialitás, felelősségvállalás, szorgalom, ellenálló képesség és magas fizikai erőfeszítés, gyors reagálás vészhelyzetekben.

Az önéletrajz benyújtása

Reméljük, hogy ez a példa elősegíti a kiváló minőségű önéletrajz kidolgozását és elkészítését, valamint a hegesztő szakmával kapcsolatos összes kérdés megválaszolását. Álláskeresés céljából a hegesztő végleges önéletrajzát el lehet helyezni a népszerű portálokba, vagy közvetlenül eljuttathatja az ipari és gyártó cégekhez. A válság idején sok vállalat nem hirdetett meg álláshirdetéseket a költségek csökkentése érdekében, ezért ne féljen az önéletrajzot közvetlenül a társaságoknak küldeni. Ne hagyja ki a lehetőséget!