"Bányászat" (specialitás): kivel dolgozni és mennyi szakemberre van szükség

Az emberiség soha nem létezhetne ásványok nélkül, és jelenleg az összes ipar alapja. Az ország első osztályú bányász szakembereit képzik, akiknek nemcsak itt, hanem külföldön is keresletük van.

A diplomás tevékenységi tárgyai a "Bányászat" területén

Jelenleg egyre több jelentkező részesíti előnyben az olyan irányt, mint a "Bányászat" (specialitás). Kinek kell dolgozni a diploma megszerzése után? Még csak nem is kell aggódnia, mivel az ország egyetemei elősegítik az első osztályú szakemberek munkáját.

A diplomások fő tevékenysége ezen a területen:

  • A föld bélje, valamint a termelési létesítmények, felszerelések és műszaki rendszerek, amelyek segítségével fejlesztés zajlik.
  • Bányászati ​​vállalkozások.
  • Tárgyak, amelyek mind a földön találhatók, mind el vannak temetve. Polgári, ipari vagy különleges céllal rendelkeznek.
  • Létesítmények közúti, vasúti és hidraulikus célokra.

Bányászati ​​szakember feladatai

Minden diplomásnak mindig olyan feladatokkal kell szembenéznie, amelyeket be kell tartania és meg kell tudnia oldani. Ezek a szakmai tevékenységek jellegétől függnek.

A termelési és technológiai tevékenységek magukban foglalják az alábbi feladatokat:

  • A munka műszaki menedzsmentjének végrehajtása a bányászati ​​berendezések és rendszerek működésének biztosítása érdekében.
  • Olyan szabályozási dokumentumok kidolgozása, amelyek szabályozzák a bányászat robbantási rendjét, valamint a szilárd ásványok feldolgozásával és dúsításával, a föld alatti szerkezetek, berendezések építésével és használatával, valamint a műszaki dokumentációs követelmények érvényesítésével kapcsolatos dokumentumokat.
  • A bányászat környezetvédelmi biztonságát fokozó intézkedések végrehajtása.
  • Az altalaj használati útmutatói.
  • Intézkedések kidolgozása a bányászat műszaki színvonalának javítása és javítása érdekében.
  • A tárgy pozíciójának meghatározása.
  • Geodéziai és földmérési mérések elvégzése és az eredmények feldolgozása.
  • A felfedezés során bekövetkezett balesetek kiküszöbölésére irányuló tervek kidolgozása.

A szervezeti és vezetői tevékenységek a következőket foglalják magukban:

  • A munkafolyamat és a folyamat szervezése egy csapatban.
  • Az alárendelt beavatkozásainak nyomon követése, elemzése és értékelése.
  • A munkafolyamat szervezése a szakmai színvonal javítása érdekében.
  • Elemzés elvégzése, a döntések átfogó indokolása, a termelés hatékonyságának javítása.
  • A termelési tevékenységek fejlesztésére irányuló munka végrehajtása.
  • Cégek vagy részlegek fejlesztéséhez kapcsolódó projektek és programok kidolgozása.
  • A bányászati ​​folyamat elemzése.

A tudományos és kutatási tevékenységek magukban foglalják az ilyen problémák megoldását:

  • Különböző tanulmányok tervezése és végrehajtása, adatok feldolgozása.
  • Szabadalmi kutatások végrehajtása, tudományos és műszaki információk tanulmányozása.
  • A jelenségek folyamatmodelleinek kidolgozása. E modellek megbízhatóságának értékelése.
  • Tanúsítási tesztek elvégzése.
  • Intézkedések kidolgozása az áruk minőségének kezelésére.
  • A biztonság szintjének előrejelzésére és értékelésére szolgáló módszerek használata.

A projekt tevékenységei a következő feladatokat foglalják magukban:

  • A szilárd lerakódások műszaki és gazdasági értékelésének elvégzése.
  • A bányászati ​​vállalkozás paramétereinek igazolása.
  • Folyamat számítások
  • A szükséges műszaki dokumentáció kidolgozása.
  • A bányászati ​​és fúrási tevékenységek projektjeinek és útleveleinek önállítása.
  • Kutatási és bányászati ​​vállalkozás terveinek megvalósítása.

Ezt a listát hosszú ideig fel lehet sorolni, de a fő pontokat, amelyekre oda kell figyelni, megjelölték.

Követelmények a bányászati ​​szakemberek számára

A „Bányászat” (specialitás) különféle szakterületeire számos követelmény vonatkozik, akikkel az egyetemi végzettséggel rendelkező diplomások együtt dolgoznak, és ő dönti el, ám minden egyes helyzetben a saját árnyalatait és követelményeit be kell tartani a munkafolyamat során.

Amikor ezen a szakon egyetemet végzett, a diplomának ötlettel kell rendelkeznie:

  • A fő tudományos és tudományos-technikai problémákról és a nyílt fejlesztés fejlesztéséről, hasonló technológiai területekkel összefüggésben.
  • A bányászati ​​és szállítóeszközök használati feltételeinek fő tendenciáiról.
  • A műszaki és gazdasági elemzés módszereiről, valamint a mérnöki, vezetői döntések elfogadásáról.
  • Tudnom kell a bányászati ​​vállalkozás vezetésének alapjait, a föld alatti szerkezetek építésének általános alapelveit és típusait, a mérnöki számítások módszereit, valamint a műszaki és vezetési döntéseket.
  • Kötelezőnek kell lennie arra, hogy képes legyen különválasztani a program és a célzott módszereket a különféle kérdések elemzésére, valamint felhasználni mind a haladó, mind a külföldi tapasztalatokat.

Hol és ki dolgozhat a diploma megszerzése után

Az intézet bányászati ​​fokozattal történő befejezése, hol dolgozzon és kivel, a diplomának kell döntenie. A bányászati ​​egyetemek diplomája után dolgozhat:

  • Bányászmérnök.
  • Aknafőnök.
  • Geológus.
  • Geofizikus.
  • Geokémikusa.
  • Hidrológus.
  • Bányászati ​​hírszerző mérnök.

A bányászati ​​mérnökök bányászati ​​vállalkozásokban dolgoznak, bányászati ​​mérnökök - földi és föld alatti szerkezetek építésében dolgoznak. A bányászati ​​mérnökök is nagyon népszerűek a nukleáris iparban, és szükségesek a fémlerakók fejlesztéséhez. Ennek a szaknak a végzettsége az aranybányászati ​​vállalkozásokban, a tervező és mérnöki szervezetekben dolgozhat.

Vélemények a "Bányászat" specialitásáról

A "Bányászat" (különlegesség) belépésnél jobb, ha előre elolvassa az értékeléseket, hogy egyértelműen eldöntse, saját maga választotta-e meg a helyes választást.

De ha egynél több fórumot és webhelyet átnéz és átnéz, akkor ellenőrizheti a helyes választást, mivel csak pozitív visszajelzéseket fog kapni. Szinte mindenki, aki belépett és befejezte a bányászatot, első osztályú szakember lett és munkavállalót követel.

"Bányászat" szakterület: "Aknamérő" szakterület

Az aknafelderítést a bányászati ​​tudomány és a termelés területének kell tekinteni, amely az ásványkincsek feltárása, a bányászati ​​vállalkozások tervezése és építése, felszámolása és üzemeltetése során végrehajtott különféle módszerek, módszerek és mérési eszközök komplexe. A „Bányászat” (specialitás) befejezésekor Ön dönti el, hogy melyik munkát végezi, de a munkája inkább a földmérőtől függ.

A bányászfelügyelő bányászszakértő, aki a bányászokkal dolgozik és ásványokat nyer ki, valamint a föld alatti szerkezetek és alagutak építésében segít. Ennek a szakembernek a fő feladatai: mérni és beállítani a bányák működését, meghatározni az ércbányászat mennyiségét, az ásványi kitermelés minőségét és teljességét, ellenőrizni a nyomás megnyilvánulásait és a kőzetek mozgását. A földmérőnek folyamatosan dolgoznia kell a mérőeszközökkel, nagy számításokat végez. Ha ezen a szakon dolgozik, nagyon felelősségteljes és figyelmesnek kell lennie.

A "Földmérés" szakon végzettek kompetenciái

A "Bányászat" (specialitás) elsajátítása, akivel együtt dolgozhat és ahol a diploma megszerzése után meghatározza az utolsó tanfolyamokat. De bárki is legyen a diploma megszerzése után, hozzáértő szakembernek kell lennie.

Az általános oktatási program elsajátításával a „Bányászat” szakterületen számos professzionális készséget elsajátíthat:

  • A hajlandóság a földmérési munka elvégzésére.
  • A föld felszínének, az altalaj, a föld alatti és a föld alatti szerkezetek jellemzőinek meghatározása.
  • Információk és számítások megjelenítése a dokumentációban.
  • A földmérő egységek tevékenységének fejlesztése és így tovább.

SFU: "Bányászat" specialitás

Az SFU-t (Szibériai Szövetségi Egyetem) a legnépszerűbbnek tekintik a diplomások és a jövőbeli bányászok körében. Nemcsak az SFU iránt érdeklődik. A „bányászat” - mely szakmákban dolgozhat tovább - szintén népszerű kérdések.

Az egyetem elvégzésével nemcsak hazánk szélességében, hanem külföldön is képes lesz dolgozni. Itt válhat a bányász, hanem a geológus vagy a technológiai gépek és berendezések szakemberé. A "Bányászat" specialitás kódja a Szibériai Szövetségi Egyetemen 2004.05.21.

Bányászati ​​szakemberek iránti igény

Az emberiség szükségleteinek nagy részét olyan nyersanyagokkal lehet kielégíteni, amelyeket a föld béléből nyernek.

Akárhogy is van, lehetetlen egyetlen produkciót létrehozni a kívánt specialitás szakemberei nélkül. A „Bányászat” irányának iránti kereslet nagyon nagy, főleg a közelmúltban egyre több diplomás azt akarja, hogy az iparág legjobbjaivá váljanak, és hozzájáruljanak a bányászati ​​vállalkozás fejlesztéséhez.