Építész-tervező: a szakma leírása, hol kell tanulni és hol dolgozni

Videó: 9 állás, amivel MILLIÓKAT tehetsz félre, DIPLOMA NÉLKÜL 2024, Július

A kreatív szakmák tanulmányozása során találkozhatunk olyan szakterülettel, mint építész. Épületeket és belső tereket tervez. De ugyanakkor nem csak a megjelenésért, hanem a funkcionalitásért is felelős. Ezért az építész-tervező specialitása nem tulajdonítható teljes mértékben a kreatív szakmáknak. Ez valami egyedi, több tudomány keresztezésénél létezik.

Leírás

Az "építész-tervező" szakma nehéz szakterület, amely megköveteli a különféle szabványok és szabályok, valamint a műszaki paraméterek ismeretét. Mindezen szakembernek alkalmaznia kell munkáját. Annak ellenére, hogy rengeteg technikai információt kell elsajátítani a képzési időszak alatt, a kreativitásra is van hely.

Kíváncsi, hogy az "építész-tervező" szakmát számos más szakember képviseli. A projekt előkészítésében is részt vesznek. Közülük a következők.

  • A projektfejlesztési folyamatért felelős fő építészek.
  • A területjavítást felügyelő tájépítészek.
  • Várostervezők, akik felelősek a városok és a városok általános terveiről.
  • A belsőépítészeti tervezők

Többek között restaurátorok, valamint szakértők és azok is vannak, akik valamilyen módon tudományos tevékenységet folytatnak az építészet területén.

Személyes tulajdonságok

Egyes jellemzők megléte lehetővé teszi a nagy siker elérését és az építész-tervező sikeres karrierjének felépítését.

  • Kitartás. Az egyes projekteknél komoly megközelítést kell alkalmaznia, gondosan ellenőrizve minden részletet.
  • Kreatív tehetség. Úgy tűnik, hogy egy építész munkája technikai árnyalatok rengeteg eleme. Ez azonban részben kreatív szakma. Ezért annyira fontos a megfelelő tehetség. Végül is, valójában az összes rajz csak egy ötlet megtestesülése.
  • Intelligencia. A gyakorlati tapasztalatokon túl egy jó építész-tervezőnek kiváló elméleti alapokkal kell rendelkeznie, sokféle árnyalattal tisztában kell lennie.
  • A kiválóság elérése lehetővé teszi a szakember számára, hogy soha ne becsülje túl munkáját, és minden részletet részletesen ellenőrizze. Az építész munkájában ez különösen fontos.
  • A figyelmetlenség hiánya. A projekt kidolgozásakor az építésznek teljes mértékben bele kell szívódnia a munkájába, és nem szabad idegen tényezőktől elvonni. Csak így lehet elérni a tökéletes eredményt.

Feladatok

A technológia fejlődése ahhoz a tényhez vezet, hogy az építész-tervező munkája sok változáson ment keresztül. A fő ok a technológia összetettségében rejlik.

Az építészek alapvető feladatait néhány olyan számítógépes program ismerete egészítette ki, amelyek fő funkciója a 3D-s tervezés, valamint az épületmodellezés. Ezen felül ellenőrizni kell a dokumentációt, ellenőrizve, hogy megfelel-e a különféle szabványoknak.

A felelősségek pontosabb felsorolása attól a területtől függ, ahol a mérnökök, építészek és tervezők dolgoznak. Felsoroljuk a legfontosabbkat.

  • Építészeti tervezés. Milyen feladatokat lát el ezen a területen egy szakember? A projekt kidolgozása, koordinálása, valamint a dokumentáció kialakításának és az azt követő felügyelet ellenőrzése.
  • Várostervezés. Ez a tervezés globálisabb területe. Ez magában foglalja az egyes épületekre, hanem a teljes településekre vonatkozó tervek kidolgozását.
  • Tájépítészet. Ezek mindenféle tereprendezési munkák - parkok, kertek, személyes parcellák stb.
  • Belsőépítészet. A területen dolgozó szakemberek belső tereket terveznek, kombinálva a funkcionális és esztétikai elemeket.

Ezenkívül az építész tapasztalata és képesítése, valamint annak a társaságnak a vezetési politikája, amelyben dolgozik, befolyásolja a felelősségi köröket. Ha egy szakember karriert akar építeni, nagyon fontos egy megfelelő portfólió létrehozása. Komplex projektekkel kell rendelkeznie, amelyek érdeklődhetnek és vonzhatnak új ügyfeleket.

Tervező építész: hol tanulhat

A nehéz, de érdekes pályafutás elindításához először diplomát kell készítenie. A megfelelő diploma komoly elméleti tudásbázist igényel. Ezen felül hasznos lesz olyan gyakorlati tapasztalat, amely érdeklődik a potenciális munkáltató számára.

Térjünk vissza a tanuláshoz. A leendő építészeknek javasoljuk, hogy szakosodott egyetemeket válasszanak, a leginkább elismert intézmények mellett. Ez átmenet lehet a szakma számára. Végül is a rangos egyetemek diplomáira van szükség a munkáltatók körében.

Ezért kell a pályázóknak rendkívül óvatosan választaniuk az oktatási intézményt. A tekintélyes egyetemen való felvétel a siker fele. A további eredmények a hallgató erőfeszítéseitől és ambícióitól függnek.

A leghitelesebb intézmények között - a moszkvai és a szentpétervári egyetemeken kívül - másokat is megneveznek. Például a Szamarai Építészmérnöki és Építőmérnöki Egyetem és a Nyizsnyij Novgorodban található azonos nevű egyetem.

vizsgák

Mielőtt megkezdené egy építész-tervező képzést, át kell mennie a belépési teszten. Minél tekintélyesebb az egyetem, annál nagyobb a verseny és annál nehezebb a vizsgák. Ez azonban nem a depresszió, hanem az alaposabb felkészülés alkalma.

A vizsgák pontos listája, amelyeket meg kell tudnia az iskolában. Leírjuk a standard lehetőséget.

A pályázóknak két szakaszon kell átmenniük.

  • Az első azt a vizsga eredményét értékeli, amelyet az iskolában át lehet adni záróvizsgaként. Általában be kell nyújtania a matematikai igazolásokat, valamint az orosz nyelvről és a történelemről. Az utolsó tantárgyat néha az irodalom váltja fel, de ezt az építészeti egyetemeken ritkán gyakorolják.
  • A második szakaszban a pályázók kreatív versenyre várnak. Közvetlenül az oktatási intézményekben tartják. A pályázókat felkérjük, hogy értékelésre nyújtsanak be rajzot, valamint egy kompozíciót és egy rajzot.

Hogyan kell eljárni?

A felvételi vizsga hihetetlenül nehéznek tűnik. Az oktatási intézmények azonban általában előre egy konzultáció részeként elmondják, milyen eredményeket várnak el egy kreatív versenyen.

Az összes mű bemutatása általában ugyanazon a napon történik, vagy teljesen hiányzik. A kreatív verseny eredményei távolról is közölhetők a pályázókkal.

Javasoljuk, hogy előre tájékozódjon az összes árnyalatról, hogy ne érje felesleges stressz a felvételi folyamat során.

A pályázók a dokumentumok másolatát egyszerre több oktatási intézményhez is benyújthatják. Ez növeli a siker esélyét. Még akkor is, ha valamilyen okból nem lehetséges belépni az egyik egyetemre, a másik hallgató ajtajai kinyílhatnak.

Munka

Az építész szakmájának kiválasztásakor jobb, ha arról minél előbb megismerjük. Végül is az oklevél megszerzése csak most kezdődik. Amikor bezárták a tegnapi hallgató számára az egyetem ajtaját, el kellett döntenie. Mi legyen a következő? Hol dolgozhatom és milyen fizetést várhatom el?

Néhány építészi munkahelyet megnevezünk.

  1. Építőipari vállalatok. Az ilyen intézmények általában építészek és tervezők. Ezt munkájuk profilja igazolja. Az építőipari vállalatok nagyrészt tipikus épületek építésére szakosodtak. Ez azonban egyáltalán nem teszi egyszerűvé a munkát. Az egyes projektek kidolgozásakor sok jóváhagyást kell elvégezni és vizsgálatra kell esni. A potenciális építészt fel kell készülni a multitaskingra, mivel az ilyen szakemberek létszáma általában minimális. Ha ezek a feltételek nem kielégítők, ajánlott figyelni mindenféle alternatívára.
  2. Építészeti irodák. Az ilyen szervezetek szolgáltatásokat nyújtanak a tervezéshez, a vizsgálatok elvégzéséhez és a dokumentáció előkészítéséhez. Az irodában általában egyértelműen elkülönülnek a munkavállalói feladatok. Nem hiányzik a megüresedett állások száma. A pályafutás hajnalán pályázati jelentkezést kérhet egy építészeti irodában. A tegnapi diplomás könnyen szerezhet technikusként munkát és egyszerű rajzokat készít, miközben elsajátítja a tapasztalatokat és a karriernövekedésre törekszik.
  3. Állami intézmények. Ezek különféle méretű szervezetek, az önkormányzatoktól a szövetségiig. Fő feladatuk:
  • települések általános terveinek elkészítése;
  • dokumentumok elkészítése;
  • projektek koordinálása;
  • építési engedélyek nyilvántartása.

Az ilyen intézményekben végzett munka alkalmas azoknak az építészeknek, akiket vonzza a stabilitás, valamint a köztisztviselők számára nyújtott előnyök kihasználásának lehetősége.

Hasznos lenne egy potenciális építész is, ha tudná, mi az az Interregionális Építészek és Tervezők Szövetsége. Ez az egyik önszabályozó szervezet. A Szövetség egyfajta összekötő kapcsolatként működik az állam és az ipar képviselői között. Ez lehetővé teszi az üzletemberek és a hatóságok erőfeszítéseinek egyesítését.

Előnyök

Minden szakterület, az építész nem kivétel, előnyeivel és hátrányaival rendelkezik. Nagyon fontos, hogy gondosan mérlegeljük őket az elején, hogy megfontolt döntést hozzunk. Kezdjük az előnyökkel.

  • Kreatív alkotóelem.
  • A karrier növekedés kilátásai és ennek megfelelően a magas fizetések.
  • A bevándorlás lehetősége.
  • Kudos a specialitásra.

hátrányok

A kreatív alkotóelem ellenére az építész szakma messze nem ideális.

  • Nehéz munka, nagy felelősségvállalással.
  • Hosszú edzés. Valójában még oklevél megszerzése után sem ér véget. Az építésznek folyamatosan naprakésznek kell lennie a trendekkel. Valójában ez folyamatos képzést jelent.
  • A stressz és a túlmunka jelenléte.
  • Alacsony fizetés a kezdő építészek számára.
  • Az önmegvalósítás nehézségei. Általában rendelésre kell dolgozni, teljesítve az ügyfelek kívánságait. Ezért még a legambiciózusabb projekteket sem mindig lehet a valóságba átültetni. Végül is szponzorokra van szükségük.

Tervező építész: Fizetés

A pénzügyi oldal az egyik legsürgetőbb kérdés azok számára, akik elkezdenek megtanulni a szakmát.

  • Az orosz építészek átlagosan 25 ezer rubelt keresnek. Vannak olyanok is, akiknek jövedelme meghaladja vagy meghaladja ezt az értéket.
  • A moszkvai és a szentpétervári szakembereknek magasabb fizetést kapnak, 36, illetve 29 ezer rubelt.
  • A régiókban az építészek kevesebb fizetést kapnak. Hasonló forgatókönyv vonatkozik azokra, akik éppen most kezdtek dolgozni ezen a területen. Mind azok, mind mások általában havonta 15-17 ezer rubelt keresnek. Ez azonban nagyszerű kezdés azok számára, akik nemrégiben fejezték be a középiskolát.

Az alacsony fizetésű technikus karrierjét kezdő fiatal szakembereknek nem szabad azonnal felbukkanniuk. Türelmesnek kell lenned. Irodai csoportban dolgozó szakembernek több esélye van, mint szabadúszóként. 7-8 éves karrierfejlesztés után emelkedhet főépítészi pozícióba, és számottevõen a bérek emelkedését várhatja el. Az ilyen szakembereknek kb. 100 ezer rubelt fizetnek. Valószínűtlen gyakorlati tapasztalattal nem rendelkező szabadúszó valószínűleg nem fog elérni ilyen magasságokat.

Teljes

Az "építész" szakma céltudatos és felelősségteljes szakemberek számára készült. Ezeknek sikerül. De először sok nehézséget kell leküzdenie álmatlan éjszakák, nem tervezett feldolgozás és folyamatos felelősségvállalás formájában.