karrier menedzsment

Hogyan válhat katonai ügyésznek? A katonai ügyész feladatai

Videó: Ügyészség vs. Gaudi: tét a 2006 őszi igazságtétel 2024, Lehet

Az ügyészek képesek képviselni a büntetőeljárást a bíróságon, és figyelemmel kísérhetik a törvény végrehajtását az emberi élet szinte minden területén. A katonai ügyészség ügyészének hasonló hatáskörei vannak, de kizárólag az orosz csapatokban és más hatalmi egységekben jár el.

Feladatok

Az ügyész, akár katonai, akár polgári, két fontos funkcióval rendelkezik - azaz képviseli a büntetőeljárást és felügyeli az összes törvény végrehajtását.

Ha egy személyt bűncselekménnyel vádolnak, a katonai ügyész felelős az összes bírósági bizonyíték benyújtásáért, hogy bűnös. A nyomozás befejezése után az ügyben következtetést készítenek, amelyben az ügyész ismerteti a bűncselekmény teljes szerkezetét, felsorolja a benne részt vevő személyeket és az elkövető bűntudatát. Ezenkívül az ügy összes anyagát átadják a katonai ügyész helyettesének vagy maga az ügyésznek, és gondosan tanulmányozza azokat.

Ha valamilyen okból az ügyész nem találta meggyőzőnek a vád tárgyát, a büntetőügyet visszatérés céljából visszatérítik. Abban az esetben, ha az ügyész elfogadja az ügyet, és további megvitatás céljából eljuttatja a bírósághoz, képviselnie kell a vádat.

Ennek a szakembernek egy másik fő feladata az összes törvény végrehajtásának felügyelete az Orosz Föderáció és más bűnüldöző szervek csapatainál. Így a helyőrség katonai ügyészének el kell fogadnia és meg kell fontolnia a joghatósága alá tartozó katonák panaszát, míg a magasabb rangú ügyészek ellenőrzéseket és ellenőrzéseket rendelhetnek el a csapatokban, közvetlen írásbeli vagy szóbeli utasításokat adhatnak a nyomozásnak bármilyen bűncselekmény megfontolása során, a bűncselekmények kivizsgálása során..

Arra is kötelesek, hogy az elkövetőket közigazgatási, fegyelmi, anyagi vagy büntetőjogi felelősségre vonják.

Ezenkívül a katonai ügyész köteles az Orosz Föderáció valamennyi hatalmi struktúrájában a bűnözés megelőzésére és csökkentésére irányuló munkát végezni.

Hogyan válhat ügyésznek?

A katonai vagy polgári ügyész pozíció, és nem szakma. Annak érdekében, hogy ezt a jövőben is igénybe vegye, először egy egyetemen kell tanulnia, ahol jogi szaktudással rendelkezik, és állást kell szereznie az ügyészségben katonai ügyész asszisztensként. Ezt a tisztséget nyomozóként is betöltheti.

Érdemes tudni, hogy az ítélkezési gyakorlat alapjainak képzését egy katonai egyetemen kell végezni, mivel a polgári oklevelek nem alkalmasak az ügyészi hivatalban való további foglalkoztatásra.

Manapság minden súlyos bűncselekményt csak a vizsgálóbizottság vizsgál ki. És ha a múltban nyomozóként dolgozott, és úgy döntött, hogy munkát keres a katonai ügyészségben, akkor a múltbeli tapasztalatok új pozíciókban hasznosak lehetnek.

Tudnia kell néhány korlátozást, amelyek a jövő ügyészét várják. Ez különösen igaz a katonai ügyészekre, mivel a katonaságnál a szabályok mindig magasabbak voltak. Például a katonai ügyészség alkalmazottjának nincs joga csatlakozni politikai párthoz, vállalkozni és bármely állam- vagy önkormányzati struktúrába választani. Ügyészként végzett munkáját csak oktatási, tudományos vagy kreatív tevékenységekkel kombinálhatja.

A fenti korlátozások mindegyike teljes mértékben magyarázható, mivel egy politikai pártba való belépés vagy üzleti vállalkozás akadályozhatja az ügyész pártatlan munkáját.

Pénzbeli támogatás

Az ügyész posztja meglehetõsen fizetõ, más szakterületekhez viszonyítva. Különösen igaz ez a katonai ügyészségre, mivel az ott alkalmazott alkalmazottak fizetése több tíz százalékkal magasabb, mint a polgári ügyészeknél.

Pénzjuttatásuk 60 és 80 ezer rubel között van, a régiótól és az ellenőrzés alatt álló rendészeti szervektől függően. Míg a polgári ügyész maximális fizetése 50 ezer rubel.

Milyen készségekkel kell rendelkeznie a katonai ügyésznek?

Mindenekelőtt az állampolgár, aki el akarja venni a leírt pozíciót, amint azt már említettük, köteles minden katonai egyetemen tanulmányait folytatni, ahol jogi ismeretekkel rendelkezik. A katonai ügyészként végzett sikeres munkához elengedhetetlen az Orosz Föderáció összes törvényének ismerete, mivel a szakmai tevékenység legnagyobb része a végrehajtás ellenőrzése. A fejlett értelem, a fegyelem és a jó memória nem lesz felesleges.

Munkahelyi veszély

A Belügyminisztérium és a bűnüldöző szervek alkalmazottai mindig közvetlen veszélyt jelentenek az életre. Ez különösen igaz akkor, amikor az ügyész vádat terjeszt elő befolyásos bűnözőkkel szemben.

Ezen felül megvizsgálják az ezen a területen működő emberek erkölcsi kritériumait is - gyakran megkísérelnek megvesztegetni őket, és ha ez megtörténik, akkor maguk bűnözőkké válnak.