toborzás

Szakmai levéltár: ki ez és mit csinál?

Videó: 9 állás, amivel MILLIÓKAT tehetsz félre, DIPLOMA NÉLKÜL 2024, Július

Minden vállalkozásnak megvan a saját dokumentum-archívuma, amely gondos rendszerezést és ellenőrzést igényel. Néhány fontos anyag (személyes fájlok, filmek, megrendelések, utasítások) kellően hosszú eltarthatósági idővel bír, és fontos, hogy minden értékes információ megfelelő módon mappákba legyen csomagolva, és dátumokkal rendelkezzen. Erre azért van szükség, hogy szükség esetén egy személy gyorsan megtalálhassa a kért esetet. Ebben a kérdésben felelősségre, gondoskodásra és a helyes megközelítésre van szükség. A hivatásos levéltár segít megbirkózni a nehéz munkával. Ki az? Egy értékes szakember, aki a vállalkozás teljes levéltárát kezeli, felelős az egyes papírdarabok biztonságáért és biztonságáért.

Érdekes tények a szakmáról

A régészek a ásatások során többször találtak ősi forgatókönyveket, amelyeket különleges módon gyűjtöttek. Hasonló leleteket találtak Asszíriában, Görögországban, az ókori Egyiptomban és Rómában. A naplók világosan megfogalmazták, hogyan kell az összes értékes anyagot megőrizni. Az ilyen helyiségek jelenléte, ahol a fontos dokumentáció összegyűjtésre kerül, a társadalom magas kultúráját jelzi. Nem csak a múltbeli események emlékének megőrzésére van szükség archívumra, hanem az alkalmazott és a tudományos természet bizonyos alapját is képviselik.

Azokban az években, amikor az országot a proletariátus nagy vezetője, V.I. Lenin, az összes állami intézményben a munkafolyamat egyértelmű volt. Az államosított birtokok, kolostorok, templomok archív anyagai, valamint azok az esetek, amikor információkat tároltak a nagy népművészekről, tudósokról, zeneszerzőkről. Az ilyen levéltárak megsemmisítését törvény indította. Az összes anyag biztonságát egy személy - az archivár - ellenőrizte. Ki ez, kérdezed? Bármely intézmény pótolhatatlan állami személye.

Szakmai feladatok

Az archívumvezető az összes belső és bejövő anyag rendszerezésével foglalkozik, amelyek a munkafolyamatból kikerültek. Felelős a tárolási feltételek, normák és szabályok betartásáért is. Az archiváros feladatai közé tartozik: a kimenő és beérkező dokumentumok helyes végrehajtása, leírások elkészítése, számviteli adatbázisok karbantartása, jelölési listák készítése, igazolások kiállítása és információk elhelyezése a speciális állványokra. Manapság a nagyvállalatoknál szinte minden munkát elektronikus formában végeznek, de az igazán fontos anyagokat, amelyeket hosszú ideig kell tárolni, nyomtatják ki papírra és továbbítják az archívumba.

Az automatizált adatbázis természetesen jelentősen felgyorsítja és megkönnyíti a munkát és a keresést, de a technika képes bontásra és kudarcra, ezért archívumra van szükség az összes adat elvesztésének elkerülésére. Részt vesz az elavult dokumentumok levéltárának megsemmisítésével és leírásával foglalkozó bizottságokban. A szakma magában foglalja a helyiség tűzbiztonságának ellenőrzését is.

Követelmények és tulajdonságok

A felsőoktatási (vagy hallgatói) végzettséggel rendelkező személyek, akik archiválási, történeti és pedagógiai végzettséggel nem rendelkeznek, elfoglalhatják ezt a pozíciót. Időnként speciális kurzusokon megszerezheti a szükséges készségeket. A leendő alkalmazottnak ismeri a számítógépet (irodai programokat), képesnek kell lennie munkaeszközökkel (fénymásolás, fax, nyomtató), írásbeli és szóbeli írásban kell dolgoznia.

Az archívumírónak pontossággal, segítőkészséggel, analitikus gondolkodásmóddal és szigorúsággal kell rendelkeznie. Ki találta ki ezt, és milyen követelményekkel jár? A munkavállaló a nap folyamán hatalmas mennyiségű információval szembesül, amelyet el kell olvasni, regisztrálni és tárolási idejét a munkafolyamatok listája szerint kell meghatározni. Ez az üzlet figyelmet, kitartást, önkontrollt, fejlett gondolkodást, türelmet és finom motoros képességeket igényel. Nem minden ember képes egyhangú és gondos munkát végezni minden nap.

Levéltár fizetése

A javadalmazás a régiótól, a vállalat pénzügyi jólététől és a felelősség nagyságától függ. A mai napig az átlagos fizetés 20-35 ezer rubel között mozog. Több mint 40 000 rubelt. sokéves tapasztalattal rendelkező tapasztalt levéltárossá válik. Ki ez és mit csinál, a fent leírtuk. A szakmának nagy igény van, de csak kicsit másképp nevezik - titkárnak vagy tisztviselőnek.