karrier menedzsment

Állattenyésztési szakember szakma: ki ez?

Tartalomjegyzék:

Videó: Állattenyésztő mérnök szakma bemutatása - Duális Szakképzés 2024, Július

Anonim

Állattenyésztési szakember - ki ez? Milyen szakma? Ez egy olyan szakember, aki az állattenyésztés területén dolgozik. Az állattenyésztési szakemberek speciális állattenyésztési komplexekben, valamint gyárakban vagy gazdaságokban dolgoznak. Előfordul, hogy a kérdés: "Állattenyésztési szakember - ki ez?" - azt mondják, hogy ez egy tenyésztő.

Feladatok

Mit kell tennie az állattenyésztési szakembernek a munkájában? Sok felelőssége van:

  • Az állattenyésztési szakember biztonsági óvintézkedéseket tesz.
  • Ez ellenőrzi a gyártott termékek értékesítésének ütemezését, és az állatokat meghatározott kategóriákba sorolja.
  • Végzi az állatok és a madarak tulajdonságainak javításához szükséges intézkedéseket.
  • Kiválasztja a termékek előállításához szükséges legjobb technológiákat.
  • Szervezi és ellenőrzi a takarmány költségeit.
  • Meghatározza, hogy a termékek megfelelnek-e az összes megállapított szabványnak és követelménynek.
  • Innovatív módszert kínál az állatok etetésére.
  • A hatékonysággal összhangban álló értékelést azonosít.
  • Meghatározza az állatok tartásához szükséges feltételeket és azok teljes megfelelését (páratartalom, hőmérséklet).
  • Hosszú ideig előre tervezi a tevékenységeket, és megszervezi a termelésben dolgozó teljes csapat munkafolyamatait.
  • Ellenőrzi a termékek magas színvonalát, megvizsgálja a romlás okait és megszabadul azoktól.

Mit kell tudnia az állattenyésztési szakembernek?

Állattenyésztési szakemberként történő munka azt jelenti, hogy tudom a következőket:

  • A munkavédelemhez, a lopás, a tűz és a tisztaság elleni védelemhez szükséges szabályok.
  • Minden jogi aktus, valamint a szakmai terminológia.
  • A kommunikáció és a számítógépes technológia korszerű módszerei.
  • Minden főbb munkaügyi törvény.
  • A gyártott termékekre vonatkozó követelmények és szabványok.
  • Néhány állatbetegség, kezelés és megelőzés.
  • A haszonállatok anatómiájának minden jellemzője, a tartás módszerei, valamint a táplálkozás árnyalata.
  • A menedzsment, a munkaszervezés és a gazdaságtan alapelvei.
  • Minden olyan újítás, amely a tudomány és a technológia fejlődésének eredményeként jelent meg.
  • Modern követelmények, valamint az állattartási termékekre vonatkozó szabványok.
  • Az állatok tenyésztésének módszerei.
  • Modern gyártási módszerek.
  • Az állattenyésztés számítógépes berendezéseinek használatára vonatkozó szabályok. Az állattenyésztési szakembernek a számítógépes tudomány alapjainak ismerete is szükséges.
  • Alapvető ismeretek az állattenyésztés genetikájáról, élettanáról, állattanáról és állatgyógyászatról.

Állattenyésztési szakember - ki ez? Ez egy alkalmazott, aki tisztában kell lennie munkájának lényegével. Érdekelnie kell az állatok tenyésztése és tartása területén megjelenő újítások iránt, képesnek kell lennie a kockázatok vállalására és a modern módszerek alkalmazására a különféle problémák megoldására. Az állattenyésztés szakértője olyan szakma, amely magában foglalja az esemény értékelési képességét. Mindig koncentrálni kell, és felelősségteljesnek kell lennie a meghozott döntésekkel kapcsolatban, képesnek kell lennie arra, hogy megtalálja és elemezze az összes szükséges információt, együttműködjön másokkal, jól megértse, ki tartja milyen pozíciót. Mindig koncentrálni kell. Az állattenyésztési szakembernek minden alapot meg kell tanítania a kezdőknek, példát kell mutatnia. A felsőbb testületek jelentéseket igényelnek, ezért a dokumentációval kapcsolatos készség is fontos.

Az állatállomány egészségi állapota és a szükséges jellegzetességek

Az orvosok megállapítottak néhány ellenjavallatot az állattenyésztési szakemberként való munkavégzésre. Ebben a szakmában tilos a gyengén látó és gyengén halló emberek számára dolgozni. Végül is az állattenyésztési szakember - ki ez? Ez egy olyan személy, aki gondosan figyel mindent. Ezenkívül nem ajánlott ezt a szakmát választani azok számára, akik hajlamosak az állatokra, az asztmára, valamint a fogyatékossággal élő és az izom-csontrendszeri rendellenességekkel küzdő emberekre.

Milyen személyes tulajdonságokkal kell rendelkeznie az állattenyésztés technikusának? Számos közülük van, de ezek mindegyike nagyon fontos:

  • A logikai gondolkodás jó szintje.
  • Fejlett memória és elegendő fizikai erőnlét.
  • Az állatok iránti szeretet és a készségek, amelyek segítenek nekik kezelni.
  • A megfigyelésen alapuló gondolkodás. Ez lehetővé teszi a jobb tervezést és szervezést.
  • Kezdeményezés, valamint a vágy bármilyen esemény megszervezésére.
  • Gyors átváltási képesség az egyikről a másikra. Ezt szelektivitásnak nevezhetjük. A készségre akkor van szükség, ha nagyon gyorsan ki kell választania a jelkészlet közül a leginkább szükségest.

Igényel-e az állatállomány szakma?

Oroszországban a fizetések 15 és 35 ezer rubel között mozognak. A szakma nem a legkeresettebb. De mégis sokan kifejezetten ezt a tevékenységet választják. Egyes vállalkozások személygépkocsikat bocsátanak ki az állattenyésztési szakemberek számára, amelyet üzleti célokra használnak. Állattenyésztési szakemberekké válásához közép-speciális végzettséggel kell rendelkeznie. Azok az emberek, akik ezt követően folytatják tanulmányaikat egy felsőoktatási intézményben, előléptetésre kerülnek, és vezető állattartási szakemberekké válhatnak, de ez teljesen választható.

A szakma pozitív és negatív vonatkozásai

Az előnyök kétségtelenül magukban foglalják a megnövekedett függetlenséget, mivel az állattenyésztési szakember ő? Olyan alkalmazott, aki sok döntést hoz. Meg kell jegyezni, hogy azok, akik ezt a szakmát választották, nagyon ritkán csalódtak döntésükben.

A negatív oldal a munkavállalók feszültsége és nagyon gyors fáradtsága. A munkakörülmények nem mindig megfelelőek az állattenyésztési szakemberek számára.

Nem szabad elfelejtenünk, hogy ez a szakma vezetői jellegű, és következésképpen a karrier növekedésével, magas munkaképességgel és tehetséggel az állattenyésztési szakember képes növekedni a gazdaság vezetőjévé.