karrier menedzsment

Slinger - ki ez? A daráló felelőssége és tanúsítása

Tartalomjegyzék:

Anonim

Slinger - ki ez? Ez az a személy, aki elvégzi az áruk vagy különféle speciális segédeszközök hevederezését (ezt hevedereknek is nevezik). Ezt a tevékenységet be- és kirakodás közben emelőszerkezettel - daruval - hajtják végre.

Szakma

A szakma szokatlan neve gyakran felveti a kérdést: "Slinger - ki ez?" A szó a holland strop - hurokból származik. És az a személy, aki a szóban forgó specialitással rendelkezik, búvárkodó. Feladata a szállításra vagy szállításra előkészített áruk biztosítása. Ezt bizonyos szabályok szerint hajtják végre.

De ne gondold, hogy egy ilyen specialitás olyan könnyű - slinker. Ki az? Képzett személy, aki nemcsak a rakományokról és azok rögzítésének módjáról ismeri jól magukat, hanem különleges készségekkel és képzettséggel rendelkezik a velük való munkában. A Slingernek jó felkészülésre van szüksége. Ennek oka a nagy mennyiségű rakomány kiszolgálása, és ez komoly felelősség. Ha a munkavállaló alkalmatlanul viselkedik, akkor súlyosan megsérülhet. Például egy rosszul rögzített teher akár egy darut is felboríthat. Szörnyű elképzelni, milyen következményekkel járhat ez. Ezen túlmenően, a rosszul rögzített teljes terhelés esetén az erős szél leszakíthatja a gémet. A daráló és mások számára a gépek és mechanizmusok munkadarabjai nem biztonságosak.

Ezért ennek a szakmának a szakembereit évente át kell tanúsítani, és ha szakmai hozzáértésük nem elegendő, akkor átképzésre kerül sor, amely vizsgakövetelményekkel jár. Ezt új technológiák vagy berendezések megjelenésével is végrehajtják.

Tanúsítvány

A slinger szakma kötelező igazolást igényel, amelynek eredményei határozzák meg a szakemberképzés fokát. Ezt követően egy személy dolgozhat. Az ütemezett tanúsítást évente elvégzik. Ezenkívül egy másik vállalkozásba való áttérés során, egy hosszú munka szünet alatt, a mérnöki és műszaki dolgozók kérésére hajtják végre.

A daráló tanúsításának célja az alábbi ismeretek és készségek tesztelése:

  • a jelek ismerete, amelyeket ezek a szakértők cserélnek a daruk üzemeltetői között;
  • a rakomány rögzítéséhez és rögzítéséhez biztonságos módszerek;
  • képesség annak meghatározására, hogy a kötelek, horgok, konténerek és emelőeszközök alkalmasak-e munkára;
  • a különféle áruk biztonságos mozgásának szabályai;
  • technikák, amelyek segítségével felszabadíthatják a stresszben szenvedő embereket, és az elsősegély nyújtásának képessége;
  • a daru berendezés és annak terhelhetősége ismerete;
  • a megfelelő hevederek és más emelőeszközök kiválasztásának képessége;
  • megfelelő heveder (rendelkeznie kell készségekkel a konténerek lógására);
  • normák konténerek töltésekor;
  • rakománytárolási eljárás;
  • biztonsági előírások, ha a daru és az elektromos vezetékek közelében vannak.

bevezetések

A búvárkategóriák a képesítés megjelölését jelentik. A szakembernek folyamatosan fejlesztnie kell tudását és készségeit, fejlesztenie kell képességeit. Minden kategóriának megvan a saját egyedi iránya, képességei és követelményei. Tehát a harmadik kategóriába tartozó szakember elvégzi a rakomány hevederezését, amelynek mérete nem haladja meg a huszonöt kilogrammot, és a fenti ürítésű szakember összetettebb munkát képes elvégezni.

Minden állami tulajdonban lévő vállalkozás vagy magánvállalat magasan képzett szakembereket foglalkoztat, akik azokra a bizonyítványokra összpontosítanak, amelyek jelzik a kocsiszoló képzettségét. Sok olyan mű, amelyet csak szakember végezhet, mivel nagyon összetett és felelősségteljes. Ezért a vállalatok inkább olyan magas rangú embereket foglalkoztatnak, akiket lelkiismeret, a szükséges elméleti és gyakorlati ismeretek, a professzionalizmus, a munkatapasztalat és a szorgalom különböztet meg.

Több mint 5 kategória van a kocsiszoló szakma területén. Az elsőt azoknak kapják, akik éppen csak szakmában dolgoznak. Kiadunk egy igazolást, amelyet frissítünk, amikor a munkavállaló javítja képesítését. Minél magasabb a rang, annál könnyebben elérhető, annál összetettebb a munkavégzés, annál magasabb a fizetés.

Ha nincs idő képzésre (például az elfoglaltság nem teszi lehetővé), akkor közvetlenül a munkahelyen javíthatja képesítését. És sok vállalkozás kiképezi alkalmazottait munkavégzésre. Így közvetlenül karrierje során magasabb szintű képzettségű szakember lesz.

Feladatok

A daráló feladatai között szerepel a daru hasznos teherének egyértelmű meghatározása, a tartótól és az indulástól függően. Képesnek kell lennie a különféle rakományok és azok kampóinak kiaknázására, valamint a szállításhoz megfelelő helyzetbe állítására. És szakmailag képes lebontani a rakományfogót. A szakembernek hevedereket kell használnia, figyelembe véve a rakomány méretét és súlyát, meg kell határoznia a konténerek és mechanizmusok üzemképességét, és rendeltetésszerűen kell felhasználnia azokat. Meghibásodás esetén képesnek kell lennie a daruk leválasztására az elektromosságtól és a tűzoltó készülék használatához szükséges készségekkel.

Szakma jellemzői

A "hevederek" szót eredetileg tengeri terminológiának nevezték: egy olyan konstrukciót jelentett, amelynek eredményeként különféle rakományokat lehetett felfüggeszteni a konzolokba, a keresztezésekbe és a horgokba. A szakma ezen tulajdonságai fennmaradtak a mai napig.

A daráló maga köti a rakományt, beakasztja és ellenőrzi a biztonságot. Ha a teher be van helyezve, akkor azt is kihúzza a hevederekről. Ezt a folyamatot hevedereknek nevezik, bár a tengeri kikötéseknél kissé más neve van - hevederek, és gyakran csak kikötések.

Azok a férfiak, akik egy kovácsmunka szakmát választják, ezt biztosan tudják. Előzetesen meg kell értenie, hogy ehhez a specialitáshoz bizonyos tulajdonságokra és képességekre van szükség. Az ilyen munkavállalóknak jó egészségben kell lenniük, pontos szemmel és kiváló koordinációval.

Sling edzés

Ezt a szakmát tanulmányozhatja főiskolákban, képzőüzemben vagy ipari és műszaki iskolákban. Előfordulhat, hogy egy specialitást közvetlenül a termelésben is elsajátítanak, de általában ezt a lehetőséget biztosítják azzal a feltétellel, hogy egy személy ugyanabban a vállalkozásban folytatja a munkát, gyakran egy meghatározott ideig.