A tengerész a hajó legénységének tagja. Tengerész kategóriák

Videó: 5 Mitológiai Legenda Története - Történelem & Mitológia 2024, Július

Nagyon sok ember vonzza a tengerészeti szakmákat, de a legmagasabb rangsor elérése érdekében fontos, hogy az alulról lefelé haladjon a karriernövekedés. A tengerész elsősorban a hajó legénységének tagja. Ilyen munkásokra bármilyen hajón szükség van, függetlenül attól, hogy kereskedelmi, polgári vagy katonai. Ez a specialitás a rangsorban a legalacsonyabb, de ennek ellenére még mindig fel van osztva képesítési szintekre.

Szakemberek kategóriái

Az idősebb tengerész olyan munkavállaló, aki közvetlenül aláveti magát a csónakvíznek. A legtöbb esetben illetékes feladatai közé tartozik az őrszolgálat, a fedélzeti eszközök üzemeltetése, valamint a mentőeszközök, eszközök és fegyverek minőségi állapotának fenntartása és fenntartása. Időnként a tömlők és a világítótestek biztonságának és működési állapotának ellenőrzését bízzák meg.

Az első osztályú alkalmazott alá van rendelve a vezető tengerésznek és helyettese, ha erre szükség van. Ennek a szakembernek a feladatai közé tartozik a műszak, az információ továbbítása zászló és könnyű navigáció használatával, a katonai felszerelések karbantartása, valamint a fedélzeti munka, beleértve a festést és a felszerelést.

A második osztályú alkalmazott szintén alá van rendelve az idősebb tengerésznek. Feladatai között szerepel a rakomány előkészítése, átadása és fogadása a hajóra, ő felelős és maga is részt vesz a be- és kirakodásban. Ezen felül figyelemmel kell kísérnie a fedélzeten levő tisztaságot, elvégeznie kell a festési munkákat, őt szintén őrizetbe lehet helyezni vagy megrendeléseket lehet kapni magasabb rangú tengerészektől.

Vannak olyan fajták a tengerészek, mint a tűzoltó és a búvár. Az első figyelemmel kíséri a hajó biztonságát, és a tűz megelőzésére szolgáló eszközök karbantartásával foglalkozik, a második pedig az összes búvárművelethez tartozik.

követelmények

Természetesen, függetlenül a hajó típusától, méretétől és változatosságától, a munkavállaló képesítésére különleges követelményeket vetnek ki. Csak egy speciális középfokú végzettséggel rendelkező személy lesz képes erre a pozícióra. De a munkáltatók néha elfogadják azokat, akik egyszerűen további speciális képzésen vesznek részt. A második osztály tengerészeinek kivételével mindenkinek tapasztalattal kell rendelkeznie az alacsonyabb rangú pozícióban lévő specialitásban. Az első osztályú és annál magasabb osztályú alkalmazottak számára az idegen nyelv ismerete kötelező. Ezen túlmenően a jelentkezőknek előírniuk kell a jó egészségüket és fizikai erőnlétüket. A munkáltatók a szorgalomra és a felelősségvállalásra is figyelnek. Más szavakkal, a tengerész az első lépés a hajó kapitánya felé vezető úton.

Feladatok

Azoknak a munkavállalóknak, akik tengerész pozíciót kaptak, kötelesek bizonyos feladatokat ellátni, beleértve a hajó ütemtervének megfelelő őrzést (futást és állást). A fedélzeten található mechanizmusokat is irányítania kell, és karban kell tartania a hajó mentőberendezéseit. A kereskedelmi hajón a tengerészeknek elő kell készíteniük a létesítményeket, a leltárt és a többi felszerelést a rakomány be- és kirakodása előtt. A tengerész szakma feltételezi, hogy ennek a munkavállalónak a tisztasága a fedélzeten, az irodában és az utcai helyiségekben fennáll.

Végeznie kell a fedélzeti mechanizmusok karbantartását, javítani kell a hajótestet, ellenőriznie kell a leltárt és a felszerelést. Nyissa ki és zárja be a raktér nyílásait, rögzítse és bontsa ki a rakományt, amikor a kikötőbe érkezik kirakodás céljából. Ezenkívül a matrózok megbízják a vízszint mérését a hajó ereszcsatornain.

Tengerész karóra

Ez az alkalmazott közvetlenül az őrszolgálatért felelős tiszt alárendeltje és két fő feladatot lát el: a helyzet vizuális és hallható megfigyelését, valamint a kormánynál történő állást. Az alkalmazott csak feletteseinek engedélyével hagyhatja el posztját, és nincs joga elvonni feladatától.

Mivel az alkalmazott mágneses iránytűvel dolgozza ki az edény irányát és megtartja azt, ne tartson acélból vagy vasból készült tárgyakat, amelyek befolyásolhatják a munkáját és torzíthatják a leolvasást. Ezenkívül nem szabad dohányozni, beszélgetni és a posta mellett ülni. Ezenkívül a munkavállalónak egyértelműen ismeri és végrehajtja a parancsokat mind anyanyelven, mind angol nyelven.

Következtetés

Mi a tengerész? A saját területén profi, oktatott, kiképzett és felvéve a hajóba. A munkavállalói rangotól függően különféle feladatokat és felelősségeket ruháznak rá. A tengerészek nagyon szükségesek minden típusú hajón történő szolgálathoz, tehát ez a szakma nagyon népszerű a modern flottában. Ha valaki úgy döntött, hogy életét összekapcsolja a tengerrel, akkor ez a poszt lesz az első lépés a karrierépítésben. De ahhoz, hogy ezt a munkát megszerezze, jó egészségre, fizikai állóképességre és parancsok végrehajtására képesnek kell lennie. Érdemes megvizsgálni azt is, hogy a kérelmező nem rendelkezik-e tengeri betegséggel.