Orvosi statisztikák: helyük és szerepe az orvostudomány világában. Az orvosi statisztikák munkahelyi felelőssége

Videó: Biologika, új medicina, és az öt biológiai természettörvény (alapismeretek előadás) 2024, Július

Az orvostudomány egy hatalmas terület, amelyben minden alkalmazott megtalálhatja a saját irányát. A kórházakban és más intézményekben betöltött legtöbb álláspont kemény fizikai és mentális munkával jár. Ezért ennek a munkanak a sajátossága, hogy elsősorban a dokumentációhoz kapcsolódik.

A statisztika a társadalomban és a természetben valami mennyiségének ismeretét rendszerező tudomány.

Az orvosi statisztika a statisztikák egyik ága, amely a közegészséggel és az egészségügyi ellátással kapcsolatos problémákat vizsgálja. Ma beszélünk egy szakemberről ebben a kérdésben.

Az orvosi statisztikák az ápolószemélyzetre vonatkoznak. Ehhez a munkához nincs szükség speciális képesítésre, elegendő a középfokú szakképzés a sok terület bármelyikén: ápolás, orvosi és szülészeti orvoslás, fogászat, laboratóriumi diagnosztika. De a bérbeadáshoz meg kell szereznie a bizonyítványt. Ehhez járjon tanfolyamokkal és fizetjen pénzt.

A szakma előnyei és hátrányai

A fizetés gyenge, a naptári jelentések ütemezett kézbesítése sok kemény munkát igényel. Azt is szeretném megjegyezni, hogy a nyugdíjazáskor a munkaügyi statisztikákat nem veszik figyelembe az orvosi tapasztalatban. Ezt nem szabad elfelejteni, ha el akarja hallgatni ezt a specialitást.

Az egyik plusz az a tény, hogy az orvosi statisztikák hierarchikusan sokkal magasabbak, mint más egészségügyi szakemberek.

Az orvosi statisztikák feladatai elsősorban a dokumentációval kapcsolatosak. Alkalmas szorgalmas, türelmes emberekre, figyelmes a kis dolgokra. Ezekre a tulajdonságokra van szükség, mivel ebben a szakmában sok apróság van a specifikussal kapcsolatban. Ezen felül a jelöltnek függetlennek kell lennie, képesnek kell lennie arra, hogy megértse a munkát.

És a karriernövekedés iránt érdeklő emberek számára jó hír: van orvos-statisztikus poszt. Ez az összes speciális középfokú végzettséggel rendelkező orvosstatisztikus vezetője. A statisztikus megszervezi munkáját, megosztja a felelősséget és ellenőrzi azok végrehajtását. Természetesen az ilyen munka vonzóbb és jövedelmezőbb, de ahhoz, hogy megszerezze, rendelkeznie kell felsőfokú végzettséggel és közegészségügyi szakemberek igazolásával és az egészségügyi szervezetekkel.

Az orvosi statisztikák felelőssége

Az orvosi statisztikák feladata bármely intézménynél az adatok feldolgozása, a jelentések és az egyéb dokumentumok feldolgozása. Például látogatások, incidensek, felmérések és még sok minden más.

Ugyanakkor más típusú feladatokat is megkülönböztetnek a szakember munkahelyétől függően.

Mentő és mentő állomás

Ez egy olyan egészségügyi intézmény neve, amelyben sürgősségi esetekben (kóros betegségek és balesetek, munkavállaló nők) éjjel-nappal segítséget kapnak, amely veszélyt jelent az egészségre. Szolgáltatásokat is nyújt a betegek kórházba szállításához.

A mentőállomás orvosi statisztikájának feladatai:

  • jelentéstétel brigáddal és posttal kapcsolatban;
  • a kiszolgált hívások teljes számának, valamint az induláskor és a járóbeteg-ellátásban részesülő betegek elszámolása;
  • a mentőszemélyzet által kórházba került emberek számának ellenőrzése (orvosi, mentős, intenzív osztály);
  • az adatok összehasonlító elemzése évenként;
  • időben történő információszolgáltatás az egészségügyi hatóságok számára.

Klinika

Az orvosi statisztikák munkahelyi felelőssége ebben az intézményben nagyon széles:

  1. Helyes és pontos nyilvántartás.
  2. A különféle formák és kuponok nyilvántartásának és elszámolásának ellenőrzése.
  3. A termékenység, a halálozás és a fogyatékosság elszámolása az intézmény betegei körében.
  4. Információ a részvételről.
  5. Jelentéseket kaphat a klinika minden osztályáról.
  6. A jelentések elfogadása.
  7. A jelentések hibáinak ellenőrzése, szükség esetén önszerkesztés.

Így a szakember összegyűjti, feldolgozza az elsődleges könyvelési dokumentációt és jelentéseket készít.

Szervezeti és módszertani iroda

Ez a név egy orvosi intézmény speciális osztályát jelenti. Nehéz túlbecsülni annak fontosságát, mert elősegíti az adott intézmény munkájának irányítását, szervezését és összehangolását.

Az orvosi statisztikai hivatal kabinetjének feladatai:

  1. A lakosság egészségi állapotával kapcsolatos információk elemzése, feldolgozása.
  2. Az egyes szakosodott szolgálatok és az intézmény egészének tevékenységeinek értékelése.
  3. Keressen hiányokat a munkában és tegyen aktív intézkedéseket azok kiküszöbölésére.
  4. A kerület egész lakosságának egészségügyi ellátásra irányuló cselekvési terv kidolgozása, a végrehajtás ellenőrzése.

Kinek ez a munka?

Ez a szakma nem könnyű. Az orvosi statisztikák munkahelyi felelőssége nagyon széles, és a munka konkrét helyétől függően változik. A szakembernek ellenőriznie kell az összes dokumentáció karbantartását az intézményben: információfeldolgozás, a különféle jelentések összeállítása, ellenőrzése és felülvizsgálata, a népesség-egészségügyi statisztikák elemzése és még sok más.

Szorgalmas, szorgalmas és figyelmes ember - válassza az orvosi statisztikus szakmáját, mert ez az orvostudomány egyik legfontosabb alkotóeleme.