karrier menedzsment

Sajtótiszt - második személy a fej után

Manapság minden tiszteletre méltó cég állapotában mindig van olyan helyzet, mint egy sajtóattasé. Az ilyen szakemberek társadalmi súlya annyira jelentős, hogy nem csak a vállalat képviselőjének tekintik őket. A híres politikusok rangsorában néha egyikük sajtóattaszt is megtalálhatja.

A hivatalos és minősített információkhoz való korlátlan hozzáférés jelentőséggel bír a politikai és a „bírósági” körökben. Természetesen ahhoz, hogy ilyen státust szerezzen a kereskedelmi vagy politikai szférában, időre, nagy vágyra és szerencsére van szükség.

Hagyományosan ezen alkalmazott feladatai közé tartozik:

  • kapcsolattartás az információs szolgáltatásokkal;
  • információk előkészítése a sajtóban történő közzétételhez (interjúk, nyilatkozatok, jelentések, sajtóközlemények);
  • konferenciák, interjúk szervezése;
  • a sajtókapcsolatok kezelésének tájékoztatása;
  • a média munkájának kutatása.

A társaság PR-igazgatója általában a szóvivő tevékenységét kezeli, aki szorosan együttműködik a vállalat vezetőjével és más vállalati struktúrák vezetőivel. A sajtóattas valójában a vezető utáni második személy (nem mindig, de sok esetben).

Ez egy titkár, akinek a munkája a sajtóval, mint a vállalat képviselőjével folytatott hivatalos kapcsolaton alapul. Szinte mindent tudnia kell a munkájáról, a termékek listájáról, a gyártási technológiákról és még sok másról. Ezenkívül ennek a szakembernek képesnek kell lennie arra, hogy idézze a cégvezetõ kijelentéseit, pontosan hangsúlyt helyezve és kiküszöbölve a mondat jelentésének kettõsségét. "Nem szóért a zsebébe", és mindig helyesen válaszol a trükkös kérdésre, kedvező fényben bemutatva a társaságot.

A szakma képviselőjének fontos tulajdonságai között szerepel a lojalitás a társaság iránt. Bármely helyzet kreatív megközelítése és a probléma különböző elfogadható megoldásainak megtalálása szintén nagyon fontos szempont a sajtótisztviselő munkájában.

Ki alkalmas ilyen munkára?

Először is, a jövőbeli sajtótisztviselőnek tudósnak kell lennie. Bizonyos élettapasztalatok jelenléte és valaki titkainak megóvásának képessége jelentős előnyök lesznek. Fontos az is, hogy a személyes élet kredo egybeesjen a séf pozíciójával, mivel a feltétel nélküli bizalom az együttműködés alapja.

Másodszor, a hisztérikus személyiségeknek semmi köze sincs ilyen helyzetben, mert gyakran toleranciának kell lenniük és alárendeltséget kell követniük.

Hol keresse őt?

A legjobb megoldás az, ha jelöltet keres a barátaid között. Az ismerős ember nem fél titokba bízni. Ennek a lehetőségnek a pozitív aspektusa a kérelmező személyes tulajdonságainak, erősségeinek és gyengeségeinek előzetes ismerete.

Ezenkívül jó lehetőség az újságíró felvétele a helyi médiából. Megszerzett kapcsolatai és az ügy ismerete hasznos lesz a jövőben.

Kipróbálhatja az alkalmazottat olyan munkaerő-felvételi irodákon keresztül, amelyek specializációja ehhez a területhez kapcsolódik. A munkáltatónak nem kell gondolni méltó jelöltekre és interjúkra, mert ezt az ügynökség végzi. A fejvadászok addig fogják keresni a cég sajtóattasét, amíg meg nem találják az ideális jelöltet.