karrier menedzsment

Szakma: PR menedzser

Videó: Mik a marketinges feladatai? | MM63 2024, Lehet

Mi jut eszembe, amikor meghallja a „PR” fogalmát? A közönségkapcsolat azt jelenti, hogy kapcsolatot létesítsen a vállalatirányítás és jövőbeli partnereik között. A PR szakemberek emellett részt vesznek egy karakter kibontásában és tevékenységének népszerűsítésében. A PR menedzser az a személy, aki irányítja a cégnév vagy magánszemély létrehozásának folyamatát. Jelenleg a PR-társaság alkalmazottja nemcsak érdekes, hanem jövedelmező is.

A "PR-menedzser" szakma meglehetősen nemrégiben jelent meg a piacon, de rövid időn belül tekintélyesvé vált és magas fizetésű lett. Ha korábban e szakma alkalmazottainak a sajtóközlemények elkészítését bízták meg, most tevékenységük célja a versenytársak pozitív imázsának megszilárdítása, a beosztottak munkájának figyelemmel kísérése és a kreatív osztály vezetése. A PR-szakember mind önállóan, mind csapatként működhet. Tevékenységük egyik leggyakoribb típusa a popsztárok és a színház népszerűsítése. A PR igazgatója emellett a médiában is részt vesz és reklámban dolgozik.

Az előléptetési szakembereknek nemcsak tekintélyes állása van, hanem jó fizetése is. Oroszországban átlagosan jövedelmük körülbelül 1600 dollár, míg a külföldi vezetők 3000 dollárból származnak. Jelenleg a PR-szakemberek nagyon ritkák a helyi piacon. Közülük sokan nem rendelkeznek megfelelő képesítéssel és tapasztalattal a nagyvállalatoknál, tehát elég nehéz megtalálni egy jó PR-embert.

A tapasztalt és magasan képzett PR-menedzsernek nemcsak elméleti ismeretekkel kell rendelkeznie szakmájában, hanem nagy ügyfelekkel és partnerekkel is kell együttműködnie. A szakembereknek kapcsolatba kell lépniük regionális és külföldi vállalatokkal, meg kell ismerkedniük a minisztériumok vezetõivel és az emberekkel, akik a legnagyobb vállalatok vezetõ tisztségein vannak. A jó PR embernek képesnek kell lennie arra, hogy nemcsak vállalkozása vagy az általa képviselt személy szolgáltatásait kínálja, hanem jövedelmező módon is értékesítse azokat. Természetesen egy jó alkalmazott az a személy, aki a dobozon kívül és kreatívan gondolkodik. Az internetes oktatás előnyt is ad neki.

Ha nem akarja megszerezni a közönségszakértő felsőfokú végzettségét, de rendelkezik az összes adatokkal, hogy PR-n kezdje karrierjét, javasoljuk, hogy vegyen részt rövid távú PR-menedzserek kurzusán. Néhány hónapon belül befejezheti a képzést, és új sort adhat az önéletrajzához. A képzést mind felsőoktatási intézmények, mind magántermi tantermekben, meghívott tanárokkal folytatják. Itt megtanulja, hogyan kell egy csapatban és egyénileg dolgozni, elkezdi fejleszteni saját ötleteit szakemberek irányítása alatt, megtanulja, hogyan kell párbeszédet folytatni a méltóságokkal, és meggyőzni őket a szolgáltatások megvásárlásának szükségességéről.

A PR-menedzsernek oly módon kell elkészítenie önéletrajzát, hogy a munkáltató nem csak azt látja, hogy Ön tanúsított szakember, hanem tapasztalt szakember is. Ha nincs tapasztalat ebben az iparágban, vegyen fel néhány sort az oszlophoz a hobbikról és a karakterről. Mutasd meg magadnak egy aktív és kreatív embert.